AffiliateWP 2.3.2 - en to sv_SE translation catalogue (1415 entries)

en: AffiliateWP Requirements
sv_SE: Affiliate-registreringar

en: Nonce verification failed
sv_SE: Engångsverifiering misslyckades

en: Error
sv_SE: Fel

en: User ID Required
sv_SE: Användar-ID krävs

note: translators: 1: Generate, regenerate, or revoke
en: You do not have permission to %s API keys for this user.
sv_SE: Du har inte behörighet till %s API-nycklar för den här användaren.

en: Whether to include a modified user object in the response.
sv_SE: Huruvida ett modifierat användarobjekt ska inkluderas i svaret.

en: Whether to include the affiliate meta in the response.
sv_SE: Huruvida affiliate-metan skall inkluderas i svaret.

en: The affiliate ID or array of IDs to query for.
sv_SE: Affiliate-ID eller vektor med ID:s att fråga efter.

en: The user ID or array of IDs to query payouts for.
sv_SE: Användar-ID eller vektor med ID:s att fråga om utbetalningar för.

en: Affiliate ID or array of IDs to exclude from the query.
sv_SE: Affiliate-ID eller vektor av ID:s att utesluta från frågan.

en: Terms to search for affiliates. Accepts an affiliate ID or a string.
sv_SE: Villkor för att söka efter affiliates. Accepterar ett affiliate-ID eller en sträng.

en: The affiliate status. Accepts 'active', 'inactive', 'pending', or 'rejected'.
sv_SE: Affiliate statusen. Accepterar "aktiv", "inaktiv", "väntande" eller "avvisad".

en: Affiliates table column to order by.
sv_SE: Affiliates tabell-kolumn att sortera efter.

en: The date array or string to query affiliate registrations within.
sv_SE: Datumfältet eller strängen för att fråga om affiliate-registreringar inom.

en: Use any get_affiliates() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd vilket som helst get_affiliates()-argument för att modifiera svaret.

en: The unique affiliate ID.
sv_SE: Det unika affiliate-ID:t.

en: ID for the user account associated with the affiliate.
sv_SE: ID för användarkontot kopplat till affiliaten.

en: REST ID (site:affiliate ID combination).
sv_SE: REST ID (webbplats: affiliate-ID kombination).

en: The affiliate rate.
sv_SE: Affiliate-satsen.

en: The affiliate rate, as it exists in the database
sv_SE: Affiliate-satsen, som den är lagrad i databasen

en: The affiliate rate, as inherited from global settings.
sv_SE: Affiliate-satsen, som ärvd från globala inställningar.

en: The affiliate rate type
sv_SE: Affiliate-satsens typ

en: The affiliate rate type, as it exists in the database
sv_SE: Affiliate-satsens typ, som den är lagrad i databasen

en: The affiliate rate type, as inherited from global settings.
sv_SE: Affiliate-satsens typ, som ärvd från globala inställningar.

en: The affiliate flat rate basis.
sv_SE: Affiliatens nivå för fast belopp.

en: The affiliate flat rate basis, as it exists in the database
sv_SE: Affiliatens nivå för fast belopp, som den är lagrad i databasen

en: The affiliate flat rate basis, as inherited from global settings.
sv_SE: Affiliatens nivå för fast belopp, som ärvd från globala inställningar.

en: The affiliate payment email address.
sv_SE: Affiliatens mejladress för utbetalningar.

en: The affiliate payment email address, as it exists in the database
sv_SE: Affiliatens mejladress för utbetalningar, som den lagras i databasen

en: The affiliate payment email address, as inherited from the user email address.
sv_SE: Affiliatens mejladress för utbetalningar, som ärvd från användarens mejladress.

en: The affiliate status.
sv_SE: Affiliatens status.

en: Unpaid affiliate earnings.
sv_SE: Obetalda affiliate-intäkter.

en: Affiliate earnings.
sv_SE: Affiliate-intäkter.

en: The number of paid referrals associated with the affiliate.
sv_SE: Antalet betalda hänvisningar för affiliaten.

en: The number of visits associated with the affiliate.
sv_SE: Antalet besök kopplade till affiliaten.

en: The date the affiliate was registered.
sv_SE: Datum då affiliaten registrerades.

en: The affiliate ID the campaign belongs to.
sv_SE: Affiliatens ID. Detta kan inte ändras.

en: The number of referrals recorded against the campaign.
sv_SE: Antalet hänvisningar kopplade till affiliaten.

en: The unique hash for this campaign.
sv_SE: Den tillhörande kampanjen.

en: Campaigns view column to order by.
sv_SE: Tabellkolumn för säljmaterial att sortera efter.

en: Use any get_campaigns() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd vilket get_creatives()-argument som helst för att modifiera svaret.

en: The creative ID or array of IDs to query for.
sv_SE: Säljmaterialets ID eller array av ID:s att fråga efter.

en: The creative status. Accepts 'active' or 'inactive'.
sv_SE: Säljmaterialets status. Accepterar "aktiv" eller "inaktiv".

en: Creatives table column to order by.
sv_SE: Tabellkolumn för säljmaterial att sortera efter.

en: Use any get_creatives() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd vilket get_creatives()-argument som helst för att modifiera svaret.

en: The unique creative ID.
sv_SE: Det unika ID:t för säljmaterialet.

en: Name of the creative.
sv_SE: Säljmaterialets namn.

en: Description for the creative.
sv_SE: Beskrivning av säljmaterialet.

en: URL the creative points to.
sv_SE: URL som säljmaterialet pekar på.

en: Text for the creative.
sv_SE: Text för säljmaterialet.

en: ID of the media library image associated with the creative
sv_SE: ID för mediabibliotekets bild kopplad till säljmaterialet

en: The creative status.
sv_SE: Säljmaterialets status.

en: The date the creative was created.
sv_SE: Datumet som säljmaterialet skapades.

en: Whether to include the customer meta in the response.
sv_SE: Huruvida affiliate-metan skall inkluderas i svaret.

en: The customer ID or comma-separated list of IDs to query for.
sv_SE: Kund-ID:t eller kommaseparerad lista med ID:s att fråga efter.

en: The user ID or comma-separated list of IDs to query customers for.
sv_SE: Användar-ID:t eller kommaseparerad lista över ID:s att fråga kunder efter.

en: Customer ID or comma-separated list of IDs to exclude.
sv_SE: Kund-ID eller kommaseparerad lista med ID:s som ska uteslutas.

en: The customer email or array of emails to query customers for.
sv_SE: Kundens mejl eller vektor med mejl att fråga kund efter.

en: Customers table column to order by.
sv_SE: Tabellkolumn för kunde att sortera efter.

en: The date array or string to query customers within.
sv_SE: Datum vektorn eller sträng att fråga kunder inom.

en: Use any get_customers() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd alla argument för get_customers () för att ändra svaret.

en: The unique customer ID.
sv_SE: Det unika kund-ID:t.

en: The affiliate user ID associated with the customer.
sv_SE: Affiliate användar-ID:t som är kopplat till kunden.

en: Customer first name.
sv_SE: Kundens förnamn.

en: Customer last name.
sv_SE: Kundens efternamn.

en: Customer email.
sv_SE: Kundens mejladress.

en: Customer IP address.
sv_SE: Kundens IP-adress.

en: The date the customer was created.
sv_SE: Datum då kunden skapades.

en: The payout ID or array of IDs to query for.
sv_SE: Utbetalnings-ID eller array av ID:s att fråga efter.

en: The affiliate ID or array of IDs to query payouts for.
sv_SE: Affiliate-ID eller vektor-ID för att fråga utbetalningar efter.

en: Referral ID or array of referral IDs to retrieve payouts for.
sv_SE: Hänvisnings-ID eller vektor med hänvisnings-ID:s att hämta utbetalningar för.

en: Payout amount (float) or min/max range (array) to retrieve payouts for.
sv_SE: Utbetalningsbelopp (float) eller min/max-intervall (array) för att hämta utbetalningar för.

en: Comparison operator used with 'amount'. Accepts '>', '<', '>=', '<=', '=', or '!='.
sv_SE: Jämförelseoperatör används med 'belopp'. Accepterar '>', '<', '> =', '<=', '=' eller '! ='.

en: ID or array of IDs for users who generated payouts. Default empty.
sv_SE: ID eller vektor med ID:s för användare som genererat utbetalningar. Standard tom.

en: The payout status. Accepts 'paid' or 'failed'.
sv_SE: Utbetalningsstatus. Accepterar "betald" eller "misslyckad".

en: Payouts table column to order by.
sv_SE: Tabellkolumn för utdelningar att sortera efter.

en: The date array or string to query payouts within.
sv_SE: Datumvektorn eller sträng att fråga utbetalningar inom.

en: Use any get_payouts() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd alla argument för get_payouts () för att ändra svaret.

en: The unique payout ID.
sv_SE: Det unika utbetalnings-ID:t.

en: The affiliate ID associated with the payout.
sv_SE: Affiliate-ID:t som är kopplat till utbetalningen.

en: ID of the user who generated the payout.
sv_SE: ID för användaren som genererade utbetalningen.

en: The number of referrals associated with the affiliate.
sv_SE: Antalet hänvisningar kopplade till affiliaten.

en: Total referrals amount for the payout.
sv_SE: Totalt hänvisningsbelopp för utbetalningen.

en: Method used to process the payout.
sv_SE: Metod som används för att hantera utbetalningen.

en: The payout status.
sv_SE: Utbetalningsstatus.

en: The date the payout was generated.
sv_SE: Datumet då utbetalningen genererades.

en: The referral ID or array of IDs to query for.
sv_SE: Hänvisnings-ID eller array av ID:s att fråga efter.

en: Reference information (product ID) for the referral.
sv_SE: Referensinformation (produkt-ID) för hänvisningen.

en: The context under which the referral was created (integration).
sv_SE: Den kontext under vilket hänvisningen skapades (integration).

en: The associated campaign.
sv_SE: Den tillhörande kampanjen.

en: The referral status or array of statuses.
sv_SE: Hänvisningsstatus eller vektor med statusar.

en: Referrals table column to order by.
sv_SE: Tabellkolumn för hänvisningar att sortera efter.

en: A referral ID or the search string to query for referrals with.
sv_SE: Ett hänvisnings-ID eller söksträngen för att fråga efter hänvisningar med.

en: The date array or string to query referrals within.
sv_SE: Datumfältet eller strängen för att fråga hänvisningar inom.

en: The parent referral ID or array of IDs to query for.
sv_SE: Förälderns hänvisnings-ID eller vektor med ID:s att fråga efter.

en: Use any get_referrals() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd alla get_referrals () -argument för att ändra svaret.

en: The unique referral ID.
sv_SE: Det unika hänvisnings-ID:t.

en: ID for the affiliate account associated with the referral.
sv_SE: ID för affiliatens kontot som är kopplat till hänvisningen.

en: ID for the visit associated with the referral.
sv_SE: ID för besöket kopplat till hänvisningen.

en: REST ID (site:referral ID combination).
sv_SE: REST ID (webbplats: hänvisnings-ID kombination).

en: Referral description.
sv_SE: Hänvisningsbeskrivning.

en: The referral status.
sv_SE: Hänvisningsstatus.

en: Referral amount.
sv_SE: Hänvisningsbelopp.

en: Currency for the referral amount.
sv_SE: Valuta för hänvisningsbeloppet.

en: Custom referral data.
sv_SE: Anpassad hänvisningsdata.

en: Context under which the referral was generated (usually the ontegration).
sv_SE: Kontext under vilken hänvisningen genererades (vanligtvis integrationen).

en: Campaign associated with the referral.
sv_SE: Kampanj kopplad till hänvisningen.

en: Referral reference (usually a link to a specific sale).
sv_SE: Hänvisningsreferens (vanligtvis en länk till en specifik försäljning).

en: Products associated with the referral.
sv_SE: Produkter kopplade till hänvisningen.

en: The date the referral was generated.
sv_SE: Datumet då hänvisningen genererades.

en: The ID for the parent referral.
sv_SE: ID för överordnad hänvisning.

note: translators: PHP class name
en: object_type must be defined by the extending class: %s
sv_SE: object_type måste definieras av den utökande klassen: %s

en: The number of items to query for. Use -1 for all.
sv_SE: Antalet objekt att fråga efter. Använd -1 för alla.

en: The number of items to offset in the query.
sv_SE: Antalet objekt som ska hoppas över i frågan.

en: How to order results. Accepts ASC (ascending) or DESC (descending).
sv_SE: Hur man beställer resultat. Accepterar ASC (stigande) eller DESC (fallande).

en: Fields to limit the selection for. Accepts 'ids'. Default '*' for all.
sv_SE: Fält att begränsa valet för. Accepterar "id:s". Standard '*' för alla.

en: The rest ID (site:object ID combination)
sv_SE: Rest-ID:t (webbplats: objekt-ID kombination)

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
sv_SE: Räckvidd under vilken begäran görs; bestämmer fält som finns i svaret.

en: Reference information (product ID) for the sale.
sv_SE: Referensinformation (produkt-ID) för hänvisningen.

en: The context under which the sale was created (integration).
sv_SE: Den kontext under vilket hänvisningen skapades (integration).

en: The sale status or array of statuses.
sv_SE: Hänvisningsstatus eller vektor med statusar.

en: sales table column to order by.
sv_SE: Tabellkolumn för besökare att sortera efter.

en: A referral ID or the search string to query for sales with.
sv_SE: Ett hänvisnings-ID eller söksträngen för att fråga efter hänvisningar med.

en: The date array or string to query sales within.
sv_SE: Datum vektorn eller sträng att fråga kunder inom.

en: Use any get_sales() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd vilket som helst get_affiliates()-argument för att modifiera svaret.

en: ID for the affiliate account associated with the sale.
sv_SE: ID för det affiliate-kontot som är kopplat till besöket.

en: The visit ID or array of IDs to query visits for.
sv_SE: Besöks-ID eller vektor med ID:s att fråga besökare efter.

en: The affiliate ID or array of IDs to query visits for.
sv_SE: Affiliate-ID eller vektor med ID:s  att fråga besökare efter.

en: The referral ID or array of IDs to query visits for.
sv_SE: Hänvisnings-ID eller vektor med ID:s att fråga besökare efter.

en: The referral status or array of statuses to retrieve visits for.
sv_SE: Hänvisningsstatus eller vektor med statusar att hämta besökare för.

en: The context under which the visit was created.
sv_SE: Den kontext under vilken besöket skapades.

en: Visits table column to order by.
sv_SE: Tabellkolumn för besökare att sortera efter.

en: Use any get_visits() arguments to modify the response.
sv_SE: Använd alla get_visits () -argument för att ändra svaret.

en: The unique visit ID.
sv_SE: Det unika besöks-ID:t.

en: ID for the affiliate account associated with the visit.
sv_SE: ID för det affiliate-kontot som är kopplat till besöket.

en: ID for the referral associated with the visit.
sv_SE: ID för hänvisningen kopplad till besöket.

en: REST ID (site:visit ID combination).
sv_SE: REST-ID (webbplats: besök ID-kombination).

en: The visit URL.
sv_SE: Besöks-URL:en.

en: Visit referrer.
sv_SE: Besökshänvisare.

en: Campaign associated with the visit.
sv_SE: Kampanj kopplad till besöket.

en: Context under which the visit was generated.
sv_SE: Kontext under vilken besöket genererades.

en: Visitor IP address.
sv_SE: Besökares IP-adress.

en: The date the visit was generated.
sv_SE: Datumet då besöket genererades.

en: Please provide a platform API URL
sv_SE: Ange en plattform API-URL

en: Please provide platform API body parameters
sv_SE: Ange plattform-API body-parametrar

en: Filters
sv_SE: Filter

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Quick Stats
sv_SE: Snabbstatistik

en: Trends
sv_SE: Trender

en: No data for the current date range.
sv_SE: Inga data för det aktuella datumintervallet.

en: Today
sv_SE: Idag

en: Yesterday
sv_SE: Igår

en: This Week
sv_SE: Denna vecka

en: Last Week
sv_SE: Förra veckan

en: This Month
sv_SE: Denna månad

en: Last Month
sv_SE: Förra månaden

en: This Quarter
sv_SE: Detta kvartal

en: Last Quarter
sv_SE: Förra kvartalet

en: This Year
sv_SE: Detta året

en: Last Year
sv_SE: Förra året

note: translators: 1: Starting date, 2: Ending date
en: %1$s to %2$s
sv_SE: %1$s till %2$s

en: Affiliate name
sv_SE: Affiliatens namn

en: Affiliate Area Page
sv_SE: Affiliate-områdessidan

note: translators: 1: Plugin name, 2: Opening HTML for the changelog link, 3: Plugin version, 4: Closing HTML for the changelog link
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
sv_SE: Det finns en ny version av %1$s tillgänglig. %2$sVisa version %3$s detaljer%4$s .

note: translators: 1: Plugin name, 2: Opening HTML for the changelog link, 3: Plugin version, 4: Closing HTML for the changelog link, 5: Opening HTML for the upgrade link, 6: Closing HTML for the upgrade link
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
sv_SE: Det finns en ny version av %1$s tillgänglig. %2$sVisa version %3$s detaljer%4$s eller %5$suppdatera nu%6$s .

en: You do not have permission to install plugin updates
sv_SE: Du har inte behörighet att installera plugin-uppdateringar

en: Add-ons for AffiliateWP
sv_SE: Tillägg för AffiliateWP

en: Browse all add-ons
sv_SE: Visa alla tillägg

en: These add-ons <em><strong>add functionality</strong></em> to your AffiliateWP-powered site.
sv_SE: Dessa tillägg <em><strong>lägger till funktionalitet</strong></em> till din AffiliateWP-drivna webbplats.

note: translators: URL to account page on affiliatewp.com
en: Pro add-ons are only available with a Professional or Ultimate license. If you already have one of these licenses, simply <a href="%s">log in to your account</a> to download any of these add-ons.
sv_SE: Pro-tillägg är endast tillgängliga med en Professional eller Ultimate licens. Om du redan har en av dessa licenser kan du <a href="%s">logga in på ditt konto</a> för att ladda ner något av dessa tillägg.

note: translators: URL to account page on affiliatewp.com
en: If you have a Personal or Plus license, you can easily upgrade from your account page to <a href="%s">get access to all of these add-ons</a>!
sv_SE: Om du har en Personal eller Plus licens kan du enkelt uppgradera från din kontosida för att <a href="%s">få tillgång till alla dessa tillägg</a>!

en: Our official free add-ons are available to all license holders!
sv_SE: Våra officiella gratis tillägg är tillgängliga för alla licensinnehavare!

en: There was an error retrieving the add-ons list from the server. Please try again later.
sv_SE: Det gick inte att hämta tilläggslistan från servern. Försök igen senare.

en: You do not have permission to manage affiliates
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera affiliates

en: Invalid user login name. User login name must include at least one letter
sv_SE: Ogiltigt användarnamn. Användarnamn måste innehålla minst en bokstav

en: Invalid user login name. Must be between 4 and 60 characters.
sv_SE: Ogiltigt användarnamn. Måste vara mellan 4 och 60 tecken.

en: Invalid user email
sv_SE: Ogiltig mejladress för användare

en: Invalid payment email
sv_SE: Ogiltig mejladress för utbetalningar

en: You do not have permission to delete affiliate accounts
sv_SE: Du har inte behörighet att ta bort affiliate-konton

en: Security check failed
sv_SE: Säkerhetskontrollen misslyckades

en: No affiliate IDs specified for deletion
sv_SE: Inga affiliate-ID:s specificerade för borttagning

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Search
sv_SE: Sök

en: All
sv_SE: Allt

en: Name
sv_SE: Namn

en: Affiliate ID
sv_SE: Affiliate-ID

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Paid Earnings
sv_SE: Utbetalde intäkter

en: Unpaid Earnings
sv_SE: Obetalda intäkter

en: Rate
sv_SE: Sats

en: Unpaid Referrals
sv_SE: Obetalda hänvisningar

en: Paid Referrals
sv_SE: Betalda hänvisningar

en: Visits
sv_SE: Besök

en: Identity Verification
sv_SE: Integrationer

en: (user deleted)
sv_SE: (användare raderad)

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Edit User
sv_SE: Redigera användare

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: Review
sv_SE: Granska

en: Accept
sv_SE: Acceptera

en: Reject
sv_SE: Avvisa

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Delete
sv_SE: Radera

en: No affiliates found.
sv_SE: Inga affiliates hittade.

en: (Invalid Affiliate ID)
sv_SE: (Ogiltigt affiliate-ID)

en: (User Deleted)
sv_SE: (Användare raderad)

en: Delete Affiliate | Delete Affiliates
sv_SE[0]: Ta bort affiliate
sv_SE[1]: Ta bort affiliates

en: You have specified the following affiliate for deletion: | You have specified the following affiliates for deletion:
sv_SE[0]: Du har angett följande affiliate för borttagning:
sv_SE[1]: Du har angett följande affiliates för borttagning:

en: Deleting this affiliate will also delete their referral and visit data. | Deleting these affiliates will also delete their referral and visit data.
sv_SE[0]: Om du tar bort denna affiliate raderas också dess hänvisnings- och besöksdata.
sv_SE[1]: Om du tar bort denna affiliate raderas också deras hänvisnings- och besöksdata.

en: Proceed to the user management page to remove the user account associated with this affiliate? | Proceed to the user management page to remove the user accounts associated with these affiliates?
sv_SE[0]: Fortsätt till användarhanteringssidan för att ta bort det användarkonto som är kopplat till denna affiliate?
sv_SE[1]: Fortsätt till användarhanteringssidan för att ta bort det användarkonto som är kopplat till dessa affiliates?

en: Confirm Deletion
sv_SE: Bekräfta radering

en: The specified affiliate does not exist. | None of the specified affiliates exist.
sv_SE[0]: Den angivna affiliaten  finns inte.
sv_SE[1]: De angivna affiliates finns inte.

en: Back to Affiliates
sv_SE: Tillbaka till affiliates

en: Edit Affiliate
sv_SE: Redigera affiliate

en: Affiliate Name
sv_SE: Affiliate-namn

note: translators: 1: edit user link for the affiliate, 2: descriptive alt text for the user edit link
en: The affiliate&#8217;s first and/or last name. Will be empty if no name is specified. This can be changed on the <a href="%1$s" alt="%2$s">user edit screen</a>.
sv_SE: Affiliatens för- och/eller efternamn. Kommer att vara tomt om inget namn anges. Detta kan ändras på <a href="%1$s" alt="%2$s">sidan för att redigera användaren</a>.

en: A link to the user edit screen for this user.
sv_SE: En länk till sidan för att redigera den här användaren.

en: The affiliate&#8217;s ID. This cannot be changed.
sv_SE: Affiliatens ID. Detta kan inte ändras.

en: Affiliate URL
sv_SE: Affiliate-URL

en: The affiliate&#8217;s referral URL. This is based on global settings.
sv_SE: Affiliates hänvisnings-URL. Detta är baserat på globala inställningar.

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: The affiliate&#8217;s user ID. This cannot be changed.
sv_SE: Affiliatens användar-ID. Detta kan inte ändras.

en: The affiliate&#8217;s username. This cannot be changed.
sv_SE: Affiliatens användarnamn. Detta kan inte ändras.

en: Registration Date
sv_SE: Registreringsdatum

en: The affiliate&#8217;s registration date. This cannot be changed.
sv_SE: Affiliatens registreringsdatum. Detta kan inte ändras.

en: Affiliate Status
sv_SE: Affiliate-status

en: The status assigned to the affiliate&#8217;s account. Updating the status could trigger account related events, such as email notifications.
sv_SE: Statusen som tilldelats affiliatens konto. Uppdatering av statusen kan utlösa kontorelaterade händelser, till exempel mejlutskick.

en: Website
sv_SE: Webbplats

note: translators: 1: edit user link for the affiliate, 2: descriptive alt text for the user edit link
en: The affiliate&#8217;s website. Will be empty if no website is specified. This can be changed on the <a href="%1$s" alt="%2$s">user edit screen</a>.
sv_SE: Affiliatens webbplats. Kommer att vara tom om ingen webbplats anges. Detta kan ändras på <a href="%1$s" alt="%2$s">sidan för att redigera användaren</a>.

en: Referral Rate Type
sv_SE: Typ av hänvisningssats

en: Site Default
sv_SE: Webbplats standard

en: The affiliate&#8217;s referral rate type.
sv_SE: Affiliatens typ av hänvisningssats.

en: Flat Rate Referral Basis
sv_SE: Fast belopp för hänvisningar

en: The affiliate&#8217;s flat rate referral basis.
sv_SE: Affiliatens fasta belopp för hänvisningar.

en: Referral Rate
sv_SE: Hänvisningssats

en: The affiliate&#8217;s referral rate, such as 20 for 20%. If left blank, the site default will be used.
sv_SE: Affiliatens hänvisningssats, till exempel 20 för 20%. Om det lämnas tomt används webbplatsens standard.

en: Delete Coupon
sv_SE: Affiliate-rabattkod

en: Generate Coupon
sv_SE: Skapa URL

en: Account Email
sv_SE: Kontots mejladress

en: The affiliate&#8217;s account email. Updating this will change the email address shown on the user&#8217;s profile page.
sv_SE: Mottagarens mejladress. Uppdatering av detta kommer att ändra mejladressen som visas på användarens profilsida.

en: Payment Email
sv_SE: Betalningsmejl

en: Affiliate&#8217;s payment email for systems such as PayPal, Moneybookers, or others. Leave blank to use the affiliate&#8217;s user email.
sv_SE: Affiliates mejladress för utbetalningar för system som PayPal, Moneybookers eller andra. Lämna tomt för att använda affiliatens användarmejladress.

en: Payout Method
sv_SE: Utbetalningsmetod

en: Promotion Methods
sv_SE: Kampanjmetoder

en: Promotion methods entered by the affiliate during registration.
sv_SE: Kampanjmetoder som angavs av affiliaten under registreringen.

en: Affiliate Notes
sv_SE: Affiliate-anteckningar

en: Enter any notes for this affiliate. Notes are only visible to the admin.
sv_SE: Ange eventuella anteckningar för denna affiliate. Anteckningar är bara synliga för administratören.

en: Rejection Reason
sv_SE: Anledning till avslag

en: Update Affiliate
sv_SE: Uppdatera affiliate

en: New Affiliate
sv_SE: Ny affiliate

note: translators: 1: user login, 2: user email
en: Use this form to add %1$s (%2$s) as a new affiliate.
sv_SE: Använd detta formulär för att lägga till %1$s (%2$s) som en ny affiliate.

note: translators: URL to create a new user
en: Use this form to create a new affiliate account. Each affiliate is tied directly to a user account, so if the user account for the affiliate does not yet exist, <a href="%s" target="_blank">create one</a>.
sv_SE: Använd detta formulär för att skapa ett nytt affiliate-konto. Varje affiliate är direkt kopplat till ett användarkonto, så om användarkontot för affiliaten ännu inte finns, <a href="%s" target="_blank">skapa ett konto</a> först.

en: User login name
sv_SE: Användarens inloggningsnamn

en: Begin typing the name of the affiliate to perform a search for their associated user account.
sv_SE: Börja skriva namnet på affiliaten för att söka efter det kopplade användarkontot.

en: User email
sv_SE: Användarens mejladress

en: Enter an email address for the new user.
sv_SE: Ange en mejladress för den nya användaren.

en: User Password
sv_SE: Användarens lösenord

en: The password will be auto-generated and can be reset by the user or an administrator after the account is created.
sv_SE: Lösenordet kommer att genereras automatiskt och kan återställas av användaren eller en administratör efter att kontot har skapats.

en: The status assigned to the affiliate&#8217;s account.
sv_SE: Statusen som tilldelats affiliatens konto.

en: Welcome Email
sv_SE: Välkomstmejl

en: Send welcome email after registering affiliate?
sv_SE: Skicka välkomstmeddelande när en affiliate registrerats?

en: Create dynamic coupon for affiliate?
sv_SE: Koppla den här rabattkoden till en affiliate.

en: Add Affiliate
sv_SE: Lägg till affiliate

en: Review Affiliate
sv_SE: Granska affiliate

en: Go Back
sv_SE: Gå tillbaka

en: Email Address
sv_SE: Mejladress

en: Website URL
sv_SE: Webbplats-URL

en: Affiliate&#8217;s Website URL
sv_SE: Affiliatens webbplats-URL

en: Promotion Method
sv_SE: Kampanjmetod

en: Leave blank if approving this affiliate.
sv_SE: Lämna tomt om du godkänner denna affiliate.

en: Number of affiliates per page:
sv_SE: Antal affiliates per sida:

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Affiliate name
en: Affiliate: #%1$d %2$s
sv_SE: Affiliate: #%d %s

en: Recent Payouts
sv_SE: Senaste utbetalningar

en: A batch process ID must be present to continue.
sv_SE: Ett batchprocess-ID måste finnas för att fortsätta.

en: You do not have permission to initiate this request. Contact an administrator for more information.
sv_SE: Du har inte behörighet att initiera den här begäran. Kontakta en administratör för mer information.

note: translators: Batch process ID
en: %s is an invalid batch process ID.
sv_SE: %s är ett ogiltigt batchprocess-ID.

note: translators: Formatted batch process ID
en: An invalid file path is registered for the %1$s batch process handler.
sv_SE: En ogiltig filsökväg är registrerad för hanteraren av batchprocessenhanteraren %1$s.

note: translators: 1: Formatted batch processor class name, 2: Formatted batch process ID
en: %1$s is an invalid handler for the %2$s batch process. Please try again.
sv_SE: %1$s är en ogiltig hanterare för batchprocessen %2$s. Försök igen.

en: Missing import file. Please provide an import file.
sv_SE: Saknar importfil. Ange en importfil.

en: The file you uploaded does not appear to be a CSV file.
sv_SE: Filen som du laddat upp verkar inte vara en CSV-fil.

en: Something went wrong during the upload process, please try again.
sv_SE: Något gick fel under uppladdningsprocessen, försök igen.

en: You do not have permission to import data
sv_SE: Du har inte behörighet att importera data

note: translators: 1: Plugin name, 2: Changelog URL, 3: New plugin version
en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a>.
sv_SE: Det finns en ny version av %1$s tillgänglig. <a target="_blank" class="thickbox" href=" %2$s ">Visa version %3$s detaljer</a>.

note: translators: 1: Plugin name, 2: Changelog URL, 3: New plugin version, 4: Update URL
en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
sv_SE: Det finns en ny version av %1$s tillgänglig. <a target="_blank" class="thickbox" href=" %2$s ">Visa version %3$s detaljer</a> eller <a href = \ " %4$s \ ">uppdatera nu</a>.

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Referrals
sv_SE: Hänvisningar

en: Payouts
sv_SE: Utbetalningar

en: Creatives
sv_SE: Säljmaterial

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: AffiliateWP Migration
sv_SE: AffiliateWP migration

en: Add-ons
sv_SE: Tillägg

note: translators: Notice ID
en: The %s notice already exists and could not be added.
sv_SE: Affiliate-kontot kunde inte läggas till.

note: translators: Plural number of affiliates added
en: Affiliate wasn&#8217;t added, please try again.
sv_SE: Affiliate har inte lagts till, försök igen.

en: Affiliate updated successfully
sv_SE: Affiliate uppdaterad

note: translators: URL to the affiliates screen
en: <a href="%s">Back to Affiliates</a>.
sv_SE: <a href="%s">Tillbaka till Affiliates</a>

en: Affiliate update failed, please try again
sv_SE: Affiliate-uppdateringen misslyckades, försök igen

en: Affiliate account(s) deleted successfully
sv_SE: Affiliate-konto(n) raderade

en: Affiliate deletion failed, please try again
sv_SE: Raderingen av affiliate misslyckades, försök igen

en: Affiliate account activated
sv_SE: Affiliate-konto aktiverat

en: Affiliate account deactivated
sv_SE: Affiliate-konto inaktiverat

en: Affiliate request was accepted
sv_SE: Affiliate-begäran accepterades

en: Affiliate request was rejected
sv_SE: Affiliate-begäran avvisades

en: Dynamic coupon successfully created.
sv_SE: Besöket skapades.

en: Dynamic coupon creation failed, please try again.
sv_SE: Radering av utbetalning misslyckades, försök igen.

en: Dynamic coupon successfully deleted.
sv_SE: Kunden raderades.

en: Dynamic coupon deletion failed, please try again.
sv_SE: Radering av utbetalning misslyckades, försök igen.

en: The API keys were successfully generated.
sv_SE: API-nycklarna genererade.

en: The API keys could not be generated.
sv_SE: API-nycklarna kunde inte genereras.

en: The API keys were successfully regenerated.
sv_SE: API-nycklarna regenererade.

en: The API keys were successfully revoked.
sv_SE: API-nycklarna återkallade.

en: Creative updated successfully
sv_SE: Säljmaterial uppdaterat

note: translators: URL to the Creatives screen
en: <a href="%s">Back to Creatives</a>
sv_SE: <a href="%s">Tillbaka till säljmaterial</a>

en: Creative added successfully
sv_SE: Säljmaterial har lagts till

en: Creative deleted successfully
sv_SE: Säljmaterial raderat

en: Creative activated
sv_SE: Säljmaterial aktiverat

en: Creative deactivated
sv_SE: Säljmaterial inaktiverat

en: Customer added successfully
sv_SE: Säljmaterial har lagts till

en: Customer wasn&#8217;t added, please try again.
sv_SE: Affiliate har inte lagts till, försök igen.

en: Customer updated successfully
sv_SE: Säljmaterial uppdaterat

en: Customer update failed, please try again
sv_SE: Uppdatering av hänvisningen misslyckades, försök igen

en: A payout has been created.
sv_SE: En utbetalning har skapats.

en: Payout deleted successfully.
sv_SE: Utbetalningen har raderats.

en: Payout deletion failed, please try again.
sv_SE: Radering av utbetalning misslyckades, försök igen.

en: Effortlessly pay your affiliates
sv_SE: Hantera dina affiliates.

en: Referral added successfully
sv_SE: Hänvisningen har lagts till

en: Referral wasn&#8217;t created, please try again.
sv_SE: Hänvisning skapades inte, försök igen.

en: Referral not created because affiliate is invalid
sv_SE: Hänvisning skapas inte eftersom affiliate är ogiltig

en: Referral updated successfully
sv_SE: Hänvisningen uppdaterades

en: Referral update failed, please try again
sv_SE: Uppdatering av hänvisningen misslyckades, försök igen

en: Referral deleted successfully
sv_SE: Hänvisningen raderad

en: Referral deletion failed, please try again
sv_SE: Radering av hänvisning misslyckades, försök igen

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.0 update
sv_SE: Din databas måste uppgraderas efter den senaste uppdateringen av AffiliateWP.

en: Upgrade Database
sv_SE: Uppgradera databasen

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.2 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
sv_SE: Din databas måste uppgraderas efter den senaste uppdateringen av AffiliateWP. Beroende på storleken på din databas kan den här uppgraderingen ta lite tid.

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.4.5 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
sv_SE: Din databas måste uppgraderas efter den senaste uppdateringen av AffiliateWP. Beroende på storleken på din databas kan den här uppgraderingen ta lite tid.

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.6 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
sv_SE: Din databas måste uppgraderas efter den senaste uppdateringen av AffiliateWP. Beroende på storleken på din databas kan den här uppgraderingen ta lite tid.

en: Your database tables need to be upgraded following the AffiliateWP v2.6.1 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
sv_SE: Din databas måste uppgraderas efter den senaste uppdateringen av AffiliateWP. Beroende på storleken på din databas kan den här uppgraderingen ta lite tid.

en: Upgrade Database Tables
sv_SE: Uppgradera databasen

en: Your database tables need to be upgraded following the AffiliateWP v2.7 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
sv_SE: Din databas måste uppgraderas efter den senaste uppdateringen av AffiliateWP. Beroende på storleken på din databas kan den här uppgraderingen ta lite tid.

note: translators: URL to the Integrations settings screen
en: There are currently no AffiliateWP <a href="%s">integrations</a> enabled. If you are using AffiliateWP without any integrations, you may disregard this message.
sv_SE: Det finns för närvarande inga AffiliateWP <a href="%s">integrationer</a> aktiverade. Om du använder AffiliateWP utan några integrationer kan du bortse från det här meddelandet.

note: translators: 1: Date the license expired, 2: URL to renew the license key
en: Your license key expired on %1$s. Please <a href="%2$s" target="_blank">renew your license key</a>.
sv_SE: Din licensnyckel gick ut den %s . <a href="%s" target="_blank">Förnya din licensnyckel</a>.

note: translators: URL to contact support
en: Your license key has been disabled. Please <a href="%s" target="_blank">contact support</a> for more information.
sv_SE: Din licensnyckel har inaktiverats. <a href="%s" target="_blank">Kontakta supporten</a> för mer information.

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Invalid license. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> and verify it.
sv_SE: Ogiltig licens. <a href="%s" target="_blank">Besök din kontosida</a> och verifiera den.

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Your license key is not active for this URL. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> to manage your license key URLs.
sv_SE: Din licensnyckel är inte aktiv för den här URL:en. <a href="%s" target="_blank">Besök din kontosida</a> för att hantera dina licensnycklar för olika URL:er.

en: This appears to be an invalid license key.
sv_SE: Det verkar vara en ogiltig licensnyckel.

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Your license key has reached its activation limit. <a href="%s">View possible upgrades</a> now.
sv_SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns. <a href="%s">Visa möjliga uppgraderingar</a>.

en: Your license key for AffiliateWP has expired. Please renew your license to re-enable automatic updates.
sv_SE: Din licensnyckel för AffiliateWP har gått ut. Förnya din licens för att aktivera automatiska uppdateringar igen.

note: translators: Settings screen URL
en: Please <a href="%s">enter and activate</a> your license key for AffiliateWP to enable automatic updates.
sv_SE: <a href="%s">Ange och aktivera</a> din licensnyckel för för att aktivera automatiska uppdateringar av AffiliateWP.

en: Settings updated.
sv_SE: Inställningar uppdaterade.

note: translators: Plural number of affiliates added from Affiliates Pro
en: Affiliate stats have been recounted!
sv_SE: Affiliate-statistik har räknats om!

en: Settings successfully imported
sv_SE: Inställningar importerade

en: Why it matters for AffiliateWP
sv_SE: Tillägg för AffiliateWP

en: Your Name
sv_SE: Ditt namn

en: Notify site admin when a new affiliate has registered
sv_SE: Meddela webbplatsadministratören när en ny affiliate har registrerat sig

en: Notify site admin when new referrals are earned
sv_SE: Meddela webbplatsadministratören om nya hänvisningar

en: You do not have permission to manage creatives
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera säljmaterial

en: You do not have permission to delete a creative
sv_SE: Du har inte behörighet att ta bort säljmaterial

en: No creative IDs specified for deletion
sv_SE: Inget säljmaterial-ID angavs för borttagning

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Image Preview
sv_SE: Förhandsvisning av bild

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: No creatives found.
sv_SE: Inget säljmaterial hittades.

en: Delete Creative
sv_SE: Radera säljmaterial

en: Are you sure you want to delete this creative?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort säljmaterialet?

en: Edit Creative
sv_SE: Redigera säljmaterial

en: The name of this creative. For your identification only.
sv_SE: Namnet på det här säljmaterialet. Endast för din identifiering.

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: An optional description for this creative. This is visible to affiliates and is displayed above the creative.
sv_SE: En valfri beskrivning för säljmaterialet. Detta är synligt för affiliates och visas ovanför säljmaterialet.

en: The URL this creative should link to. Based on your Referral Settings, the affiliate&#8217;s ID or username will be automatically appended.
sv_SE: URL: en som säljmaterialet ska länka till. Baserat på dina hänvisningsinställningar läggs affiliatens ID eller användarnamn automatiskt till.

en: Text for this creative.
sv_SE: Text för det här säljmaterialet.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Select your image. You can also enter an image URL if your image is hosted elsewhere.
sv_SE: Välj din bild. Du kan också ange en bild-URL om din bild är lagrad externt.

en: Created
sv_SE: Skapad

en: The date the creative was created. This cannot be changed.
sv_SE: Datumet som säljmaterialet skapades. Detta kan inte ändras.

en: Select the status of the creative.
sv_SE: Välj säljmaterialets status.

en: Update Creative
sv_SE: Uppdatera säljmaterial

en: New Creative
sv_SE: Nytt säljmaterial

en: Use this screen to add a new creative, such as a text link or image banner.
sv_SE: Använd den här sidan för att lägga till nytt säljmaterial, till exempel en textlänk eller bildbanner.

en: Text for this creative. To make this a text-only creative, do not add an image below.
sv_SE: Text för det här säljmaterialet. Gör detta till ett enbart textmaterial genom att inte lägga till en bild nedan.

en: Select an image if you would like an image banner. You can also enter an image URL if your image is hosted elsewhere. Leave blank if you wish to create a text-only creative.
sv_SE: Välj en bild om du vill ha en bildbanner. Du kan också ange en bild-URL om din bild är lagrad externt. Lämna tomt om du vill skapa ett enbart textmaterial.

en: Add Creative
sv_SE: Lägg till säljmaterial

en: Number of creatives per page:
sv_SE: Antal säljmaterial per sida:

en: You do not have permission to manage customers
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera säljmaterial

en: Edit Customer
sv_SE: Redigera användare

en: Update Customer
sv_SE: Uppdatera säljmaterial

en: New Customer
sv_SE: Kund-ID

en: Add Customer
sv_SE: Kund-ID

en: AffiliateWP Referral Summary
sv_SE: AffiliateWP hänvisningsöversikt

en: Current Month
sv_SE: Denna månad

en: Totals
sv_SE: Totaler

en: Recent Referrals
sv_SE: Senaste hänvisningar

en: View all referrals
sv_SE: Visa alla hänvisningar

en: View All
sv_SE: Visa alla

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: There are no referrals to show.
sv_SE: Det finns inga hänvisningar att visa.

en: Highest Converting URLs
sv_SE: Högsta konverterande URL:er

en: No highest converting urls recorded yet.
sv_SE: Inga högsta konverterande URL:er registrerade ännu.

en: Most Valuable Affiliates
sv_SE: Mest värdefulla affiliate

en: No registered affiliates
sv_SE: Inga registrerade affiliates

en: Recent Referral Visits
sv_SE: Senaste hänvisningsbesök

en: Visit converted
sv_SE: Besöket konverterade: %s

en: Visit not converted
sv_SE: Besöket konverterade: %s

en: No referral visits recorded yet
sv_SE: Inga hänvisningsbesök registrerade ännu

en: No referrals recorded yet
sv_SE: Inga hänvisningar har registrerats än

en: Latest Affiliate Registrations
sv_SE: Senaste affiliate-registreringar

en: View Report
sv_SE: Visa rapport

en: No affiliate registrations yet
sv_SE: Inga affiliates registrerade än

en: You do not have permission to process payouts
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera utbetalningar

en: Invalid payout method
sv_SE: Ogiltig mejladress för utbetalningar

note: translators: Import/Export Tools screen URL
en: This will mark all unpaid referrals in this timeframe as paid. To export referrals with a status other than <em>unpaid</em>, go to the <a href="%s">Tools &rarr; Export</a> page.
sv_SE: Detta kommer att markera alla obetalda hänvisningar inom denna tidsram som betalda. Om du vill exportera hänvisningar med en annan status än <em>obetalda</em>, gå till sidan <a href="%s">Verktyg & rarr; Exportera</a>.

en: Paid
sv_SE: Betald

en: Failed
sv_SE: Misslyckad

en: Payout ID
sv_SE: Utbetalnings-ID

en: Generated By
sv_SE: Genererad av

en: Payout Account
sv_SE: Totalt antal utbetalningar

en: (none)
sv_SE: (ingen)

en: View
sv_SE: Visa

en: Retry Payment
sv_SE: Försök igen med utbetalningen

en: No payouts found.
sv_SE: Inga utbetalningar hittades.

en: Payouts Service
sv_SE: Utbetalningar

en: You do not have permission to disconnect the site from the Payouts Service payments
sv_SE: Du har inte behörighet att ta bort affiliate-konton

en: Error:
sv_SE: Fel

en: Pay Affiliates
sv_SE: Affiliates

en: To pay a specific affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to pay all affiliates.
sv_SE: För att söka efter en affiliate anger du affiliatens inloggningsnamn, förnamn eller efternamn. Lämna tomt för att exportera utbetalningar för alla affiliates.

en: Start Date
sv_SE: Utbetalningsdatum

en: From - mm/dd/yyyy
sv_SE: Från - mm/dd/åååå

en: Referrals start date
sv_SE: Hänvisningsstatusar:

en: End Date
sv_SE: Datum

en: To - mm/dd/yyyy
sv_SE: Till - mm/dd/åååå

en: Referrals end date
sv_SE: Hänvisningssats

en: Minimum Earnings
sv_SE: Obetalda intäkter

en: Minimum amount
sv_SE: Minsta belopp

en: Preview Payout
sv_SE: Visa utbetalningar

en: Manage Referrals
sv_SE: Hantera hänvisningar

en: Preview Payout Request
sv_SE: Visa utbetalningar

en: Minimum Amount
sv_SE: Minsta belopp

en: Referrals Start Date
sv_SE: Hänvisningssats

en: Referrals End Date
sv_SE: Hänvisningssats

en: Referrals Total
sv_SE: Hänvisningsdetaljer

en: Payout Currency
sv_SE: Valuta

en: Are you sure you want to generate the payout file? All included referrals will be marked as Paid.
sv_SE: Är du säker på att du vill generera utbetalningsfilen? Alla medföljande hänvisningar kommer att markeras som betalda.

en: Generate CSV File
sv_SE: Generera CSV-fil

note: translators: Payout method label
en: Are you sure you want to payout referrals for the specified time frame via %s?
sv_SE: Är du säker på att du vill skriva över hänvisningarna för den här utbetalningen?

en: Submit Payout
sv_SE: Visa utbetalningar

en: Number of referrals per page:
sv_SE: Antal hänvisningar per sida:

en: Number of payouts per page:
sv_SE: Antal utbetalningar per sida:

en: Payout submitted successfully!
sv_SE: Utbetalningen har raderats.

en: Affiliates Paid
sv_SE: Affiliates

note: translators: Payout ID
en: Payout: #%d
sv_SE: Utbetalning: #%d

en: Invoice Link
sv_SE: Unika länkar

en: Payout Date
sv_SE: Utbetalningsdatum

en: Referrals Paid
sv_SE: Hänvisningar betalade

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: You do not have permission to manage referrals
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera hänvisningar

en: Referral not created because affiliate is invalid.
sv_SE: Hänvisning skapas inte eftersom affiliaten är ogiltig.

en: You do not have permission to manage payouts
sv_SE: Du har inte behörighet att hantera utbetalningar

en: Referral ID
sv_SE: Hänvisnings-ID

en: Reference
sv_SE: Referens

en: Type
sv_SE: Typ

en: Date
sv_SE: Datum

en: Mark as Unpaid
sv_SE: Markera som obetald

en: Mark as Paid
sv_SE: Markera som betald

en: No referrals found.
sv_SE: Inga hänvisningar hittades.

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: All Types
sv_SE: Alla typer

en: For more information:
sv_SE: För mer information:

note: translators: Documentation URL
en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the AffiliateWP website.
sv_SE: Besök <a href="%s">dokumentationen</a> på AffiliateWP-webbplatsen.

en: This screen provides access to your site&#8217;s referral history.
sv_SE: Den här sidan ger åtkomst till din webbplats hänvisningshistorik.

en: <strong>Reference</strong>: this refers to the order number (or similar) that created this referral.
sv_SE: <strong>Referens</ strong>: detta hänvisar till beställningsnumret (eller liknande) som skapade denna hänvisning.

en: Referral statuses:
sv_SE: Hänvisningsstatusar:

en: <strong>Paid</strong> - this is a referral that has been paid to the affiliate
sv_SE: <strong>Betald</strong> - detta är en hänvisning som har utbetalats till affiliaten

en: <strong>Unpaid</strong> - this is a referral that has been accepted but not yet paid to the affiliate
sv_SE: <strong>Obetald</strong> - detta är en hänvisning som har accepterats men som ännu inte utbetalats till affiliaten

en: <strong>Pending</strong> - this is a referral that is waiting to be accepted
sv_SE: <strong>Väntande</strong> - detta är en hänvisning som väntar på att bli godkänd

en: <strong>Rejected</strong> - this is a referral that has been rejected and will not be paid to the affiliate
sv_SE: <strong>Avvisad</strong> - detta är en hänvisning som har avvisats och som inte kommer att utbetalas till affiliaten

en: Searching Referrals
sv_SE: Söker hänvisningar

en: Referrals can be searched in several different ways:
sv_SE: Hänvisningar kan sökas på flera olika sätt:

en: You can enter the referral&#8217;s ID number
sv_SE: Du kan ange hänvisningens ID

en: You can enter the referral reference prefixed by &#8220;ref:&#8221;
sv_SE: Du kan ange referensen för hänvisningen med prefixet "ref: "

en: You can enter the referral context prefixed by &#8220;context:&#8221;
sv_SE: Du kan ange kontexten för referensen med prefixet "context:"

en: You can enter the affiliate&#8217;s ID number prefixed by &#8220;affiliate:&#8221;
sv_SE: Du kan ange affiliatens ID med prefixet "affiliate:"

en: You can enter a URL campaign prefixed by &#8220;campaign:&#8221;
sv_SE: Du kan ange en URL-kampanj med prefixet "kampanj:"

en: You can enter a word or phrase in the referral&#8217;s description prefixed by &#8220;desc:&#8221;
sv_SE: Du kan ange ett ord eller en fras som beskrivning för hänvisningen med prefixet "desc:"

en: Exporting Referrals
sv_SE: Exportera hänvisningar

en: Referrals can be exported directly to a CSV file in order to make it easier for your own accounting needs and for you to payout your affiliates&#8217;s earnings.
sv_SE: Hänvisningar kan exporteras direkt till en CSV-fil för att göra det enklare för dina egna redovisningsbehov och för dig att betala dina affiliates intäkter.

en: The CSV file generated is structured properly for PayPal&#8217;s Mass Payment system so you can easily payout all of your affiliates at once via PayPal.
sv_SE: Den genererade CSV-filen är korrekt strukturerad för PayPal:s massbetalningssystem så att du enkelt kan betala alla dina affiliates samtidigt via PayPal.

en: Edit Referral
sv_SE: Redigera hänvisning

en: The referral ID. This cannot be changed.
sv_SE: Hänvisnings-ID. Detta kan inte ändras.

en: The name and ID of the affiliate who generated this referral. This association cannot be changed.
sv_SE: Namnet och ID:t på den affiliate som genererade denna hänvisning. Denna koppling kan inte ändras.

en: Payout
sv_SE: Utbetalning

note: translators: 1: Payout total amount with view link
en: Total: %1$s
sv_SE: Totalt: %1$s

note: translators: 1: Pay Out action link
en: None | %1$s
sv_SE: Inget | %1$s

en: Pay Out
sv_SE: Betala ut

en: None
sv_SE: Ingen

en: The referral amount cannot be changed once it has been included in a payout.
sv_SE: Hänvisningsbeloppet kan inte ändras när det har inkluderats i en utbetalning.

en: The amount of the referral, such as 15.
sv_SE: Hänvisningsbeloppet, till exempel 15.

en: Referral Type
sv_SE: Hänvisningstyp

en: Select the type of the referral.
sv_SE: Välj typ av hänvisning.

en: The date the referral was created.
sv_SE: Datumet då hänvisningen genererades.

en: Visit
sv_SE: Besök

en: Enter a description for this referral.
sv_SE: Ange en beskrivning för denna hänvisning.

en: Enter a reference for this referral (optional). Usually this would be the transaction ID of the associated purchase.
sv_SE: Ange en referens för denna hänvisning (valfritt). Vanligtvis skulle detta vara transaktions-ID:t för det kopplade köpet.

en: Context
sv_SE: Kontext

en: Context for this referral (optional). Usually this is used to identify the payment system or integration that was used for the transaction.
sv_SE: Kontext för denna hänvisning (valfritt). Vanligtvis används detta för att identifiera betalningssystemet eller integrationen som använts för transaktionen.

en: Custom
sv_SE: Anpassat

en: Custom data stored for this referral (optional).
sv_SE: Anpassad data lagrad för denna hänvisning (valfritt).

en: The referral status cannot be changed once it has been included in a payout.
sv_SE: Hänvisningsstatus kan inte ändras när den har inkluderats i en utbetalning.

en: Select the status of the referral.
sv_SE: Välj status för hänvisningen.

en: Update Referral
sv_SE: Uppdatera hänvisning

en: New Referral
sv_SE: Ny hänvisning

en: Use this screen to manually create a new referral record for an affiliate.
sv_SE: Använd den här sidan för att manuellt skapa en ny hänvisningspost för en affiliate.

en: Enter the name of the affiliate or enter a partial name or email to perform a search.
sv_SE: Ange namnet på affiliaten, ett partiellt namn eller mejladress för att utföra en sökning.

en: Select or enter a date for this referral.
sv_SE: Välj typ av hänvisning.

en: Enter a context for this referral (optional). Usually this is used to help identify the payment system that was used for the transaction.
sv_SE: Ange en kontext för denna hänvisning (valfritt). Vanligtvis används detta för att identifiera betalningssystemet som användes för transaktionen.

en: Any custom data that should be stored with the referral (optional).
sv_SE: Eventuellt anpassad data som ska lagras med hänvisningen (valfritt).

en: Add Referral
sv_SE: Lägg till hänvisning

en: Earnings Generated
sv_SE: Intäkter genererade

en: Earnings Paid
sv_SE: Betalade intäkter

en: Affiliate Registrations
sv_SE: Affiliate-registreringar

en: Manage Affiliates
sv_SE: Hantera affiliates

en: View Payouts
sv_SE: Visa utbetalningar

en: Manage Visits
sv_SE: Hantera besök

en: Total Affiliate Sales Earnings
sv_SE: Affiliate-intäkter.

en: Total Affiliates
sv_SE: Totala affiliates

en: All Time
sv_SE: Hela tiden

en: Top Earning Affiliate
sv_SE: Topp intjänande affiliate

en: New Affiliates
sv_SE: Nya affiliates

note: translators: Referrals count
en: %s referral | %s referrals
sv_SE[0]: %s hänvisning
sv_SE[1]: %s hänvisningar

en: Highest Converting Affiliate
sv_SE: Högst konverterande affiliate

en: Campaigns
sv_SE: Kampanj

en: Best Converting Campaign (All Time)
sv_SE: Bästa konverteringskampanj (hela tiden)

note: translators: 1: Affiliate referrals URL, 2: Affiliate name, 3: Number of visits for the campaign
en: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | Visits: %3$d
sv_SE: Affiliate: <a href=" %1$s ">%2$s</a> | Besök: %3$d

note: translators: Date comparison label for context
en: Best Converting Campaign (%s)
sv_SE: Bäst konverterande kampanj (%s)

note: translators: Date comparison label for context
en: Most Active Campaign (%s)
sv_SE: Mest aktiva kampanj (%s)

en: Total Earnings Paid (All Time)
sv_SE: Totala inkomster betalade (hela tiden)

en: Total Earnings Paid
sv_SE: Totala inkomster betalade

en: Total Earnings Generated
sv_SE: Totala intäkter genererade

en: Total Payouts Count (All Time)
sv_SE: Totala antal utbetalningar (hela tiden)

en: Total Payouts Count
sv_SE: Totalt antal utbetalningar

en: Average Payout
sv_SE: Genomsnittlig utbetalning

en: Average Referrals Per Payout (All Time)
sv_SE: Genomsnittliga hänvisningar per utbetalning (hela tiden)

en: Average Referrals Per Payout
sv_SE: Genomsnittligt antal hänvisningar per utbetalning

en: Total Earnings (All Time)
sv_SE: Totala intäkter (hela tiden)

en: Total Unpaid Earnings (All Time)
sv_SE: Totalt obetalda intäkter (hela tiden)

en: Payouts (All Time)
sv_SE: Utbetalningar (hela tiden)

en: Average Referral Amount (All Time)
sv_SE: Genomsnittligt hänvisningsbelopp (hela tiden)

en: Paid / Unpaid Referrals
sv_SE: Betalda / obetalda hänvisningar

en: Pending / Rejected Referrals
sv_SE: Väntande / avvisade hänvisningar

en: Average Referral Amount
sv_SE: Genomsnittligt hänvisningsbelopp

en: Affiliate-generated Sales
sv_SE: Affiliate-hänvisning

en: Affiliate-generated Sale Count
sv_SE: Affiliate-rabattkod

en: Total number of affiliate-generated sales.
sv_SE: Antal affiliates per sida:

en: Total Visits (All Time)
sv_SE: Totala besök (hela tiden)

en: Total visits
sv_SE: Totalt antal besök

en: Successful Conversions
sv_SE: Lyckade konverteringar

en: Conversion Rate (All Time)
sv_SE: Konverteringsfrekvens (hela tiden)

en: Conversion Rate
sv_SE: Konverteringsfrekvens

en: Total Visits
sv_SE: Totalt antal besök

en: Top Referrer
sv_SE: Topphänvisare

en: Direct Traffic
sv_SE: Direkttrafik

note: translators: 1: Referral variable example affiliate URL, 2: Username example affiliate URL
en: Show pretty affiliate referral URLs to affiliates. For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>
sv_SE: Visa snygga affiliate hänvisnings-URL:er för affiliates. Till exempel: <strong>%s eller %s</strong>

en: Note: Pretty affiliate URLs may not always work as expected when using AffiliateWP in combination with WooCommerce and Polylang.
sv_SE: OBS! Snygga affiliate-URL:er kanske inte alltid fungerar som förväntat när du använder AffiliateWP i kombination med WooCommerce och Polylang.

en: License Settings
sv_SE: Licensinställningar

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

note: translators: Support page URL
en: Please enter your license key. An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
sv_SE: Ange din licensnyckel. En aktiv licensnyckel behövs för automatiska uppdateringar och <a href="%s" target="_blank">support </a>.

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Affiliate Area
sv_SE: Affiliate-område

en: This is the page where affiliates will manage their affiliate account.
sv_SE: Detta är sidan där affilliates hanterar sitt affiliate-konto.

en: Terms of Use
sv_SE: Villkor

en: Select the page that shows the terms of use for Affiliate Registration.
sv_SE: Välj sidan för villkoren för affiliate-registrering.

en: Terms of Use Label
sv_SE: Etikett för villkor

en: Enter the text you would like shown for the Terms of Use checkbox.
sv_SE: Ange texten du vill visa för kryssrutan för villkor.

en: Agree to our Terms of Use and Privacy Policy
sv_SE: Godkänn våra villkor och integritetspolicy

en: Referral Settings
sv_SE: Hänvisningsinställningar

en: Referral Variable
sv_SE: Hänvisningsvariabel

note: translators: Affiliate URL example text
en: The URL variable for referral URLs. For example: <strong>%s</strong>.
sv_SE: URL-variabeln för hänvisnings-URL:er. Till exempel: <strong>%s</strong>.

en: Default Referral Format
sv_SE: Standard hänvisningsformat

note: translators: 1: Affiliate URL example with referral variable, 2: Affiliate URL example with username
en: Show referral URLs to affiliates with either their affiliate ID or Username appended.<br/> For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>.
sv_SE: Visa hänvisnings-URL:er för affiliates med antingen deras kopplade ID eller användarnamn bifogat.<br/>Till exempel: <strong>%s eller %s</strong>.

en: Pretty Affiliate URLs
sv_SE: Snygga affiliate-URL:er

en: Credit Last Referrer
sv_SE: Kreditera den senaste hänvisaren

en: Credit the last affiliate who referred the customer.
sv_SE: Tilldela hänvisningen till den sista affiliaten som hänvisade kunden.

en: Choose a referral rate type. Referrals can be based on either a percentage or a flat rate amount.
sv_SE: Välj en typ av hänvisningssats. Hänvisningar kan baseras på antingen en procentsats eller ett fast belopp.

en: Flat rate referrals can be calculated on either a per product or per order basis.
sv_SE: Hänvisningar med fast belopp kan beräknas antingen per produkt eller per order.

en: The default referral rate. A percentage if the Referral Rate Type is set to Percentage, a flat amount otherwise. Referral rates can also be set for each individual affiliate.
sv_SE: Standard hänvisningssats. En procentsats om hänvisningssatstypen är inställd på procent, ett fast belopp annars. Hänvisningssats kan också ställas in per affiliate.

en: Exclude Shipping
sv_SE: Uteslut fraktkostnader

en: Exclude shipping costs from referral calculations.
sv_SE: Exkludera fraktkostnader från hänvisningsberäkningar.

en: Exclude Tax
sv_SE: Exkludera moms

en: Exclude taxes from referral calculations.
sv_SE: Exkludera moms från hänvisningsberäkningar.

en: Cookie Expiration
sv_SE: Cookie-utgång

en: Enter how many days the referral tracking cookie should be valid for.
sv_SE: Ange hur många dagar cookie:n för hänvisningsspårning ska vara giltig.

en: Cookie Sharing
sv_SE: Cookie-delning

en: Share tracking cookies with sub-domains in a multisite install. When enabled, tracking cookies created on domain.com will also be available on sub.domain.com. Note: this only applies to WordPress Multisite installs.
sv_SE: Dela spårnings-cookies med underdomäner i en multisite-installation. När detta är aktiverat kommer spårnings-cookies skapade på domain.com också att finnas tillgängliga på sub.domain.com. OBS! detta gäller endast WordPress multisite-installationer.

en: Currency Settings
sv_SE: Valutainställningar

en: Configure the currency options
sv_SE: Konfigurera valutalternativ

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Choose your currency. Note that some payment gateways have currency restrictions.
sv_SE: Välj din valuta. Observera att vissa betalningsmetoder har valutabegränsningar.

en: Currency Symbol Position
sv_SE: Valutasymbols position

en: Choose the location of the currency symbol.
sv_SE: Välj plats för valutasymbolen.

en: Before - $10
sv_SE: Innan - $10

en: After - 10$
sv_SE: Efter - 10$

en: Thousands Separator
sv_SE: Tusental-separator

en: The symbol (usually , or .) to separate thousands
sv_SE: Symbolen (vanligtvis , eller .) för att skilja tusental

en: Decimal Separator
sv_SE: Decimal-separator

en: The symbol (usually , or .) to separate decimal points
sv_SE: Symbolen (vanligtvis , eller .) För att separera decimaler

en: Affiliate Form Settings
sv_SE: Affiliate-formulärinställningar

en: Affiliate Area Forms
sv_SE: Formulär affiliate-område

note: translators: Miscellaneous settings screen URL
en: Select which form(s) to show on the Affiliate Area page. The affiliate registration form will only show if <a href="%s">Allow Affiliate Registration</a> is enabled.
sv_SE: Välj vilka formulär som ska visas på sidan för affiliate-området. Affiliate registreringsformuläret visas endast om <a href="%s">Tillåt registrering av affiliates</a> är aktiverat.

en: Affiliate Registration Form and Affiliate Login Form
sv_SE: Affiliate registreringsformulär och affiliate-loginformulär

en: Affiliate Registration Form Only
sv_SE: Endast affiliate-registreringsformulär

en: Affiliate Login Form Only
sv_SE: Endast affiliate-inloggningsformulär

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: Choose the integrations to enable.
sv_SE: Välj plats för valutasymbolen.

en: Opt-In Referral Amount
sv_SE: Opt-in hänvisningsbelopp

en: Enter the amount affiliates should receive for each opt-in referral. Default is 0.00.
sv_SE: Ange det belopp som affiliaten ska få för varje opt-in hänvisning. Standard är 0,00.

en: Opt-In Referral Status
sv_SE: Opt-in hänvisningsstatus

en: Pending
sv_SE: Väntande

en: Unpaid
sv_SE: Obetald

en: Select the status that should be assigned to opt-in referrals by default.
sv_SE: Välj status som ska tilldelas som standard för opt-in hänvisningar.

en: Message shown upon opt-in success
sv_SE: Meddelande som visas vid lyckad opt-in

en: Enter the message you would like to show subscribers after they have opted-in successfully.
sv_SE: Ange meddelandet du vill visa prenumeranter efter att de har genomfört en lyckad opt-in.

en: Platform
sv_SE: Plattform

en: Select the opt-in platform provider you wish to use then click Save Changes to configure the settings. The opt-in form can be displayed on any page using the [opt_in] shortcode. <a href="https://docs.affiliatewp.com/article/2034-optin-opt-in-form">Learn more</a>.
sv_SE: Välj den opt-in plattformsleverantör du vill använda och klicka sedan på Spara ändringar för att konfigurera inställningarna. Opt-in formuläret kan visas på valfri sida med hjälp av [opt_in] kortkoden. <a href="https://docs.affiliatewp.com/article/2034-optin-opt-in-form">Läs mer</a>.

en: (select one)
sv_SE: (välj en)

en: Email Options
sv_SE: Mejlalternativ

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Upload or choose a logo to be displayed at the top of emails.
sv_SE: Ladda upp eller välj en logg som ska visas högst upp i mejlutskick.

en: Email Template
sv_SE: Mejlmall

en: Choose a template to use for email messages.
sv_SE: Välj en mall som ska användas för mejlutskick.

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: The name that emails come from. This is usually your site name.
sv_SE: Namnet som mejlutskick kommer från. Detta är vanligtvis ditt webbplatsnamn.

en: From Email
sv_SE: Från mejladress

en: The email address to send emails from. This will act as the "from" and "reply-to" address.
sv_SE: Mejladressen att skicka mejl från. Denna kommer att fungera som "from" och "reply-to" adress.

en: Email Notifications
sv_SE: Mejlaviseringar

en: The email notifications sent to the affiliate manager and affiliate.
sv_SE: Mejlaviseringar skickas till affiliate-ansvarig och affiliate.

en: Affiliate Manager Email
sv_SE: Affiliate-ansvarigs mejladress

en: The email address(es) to receive affiliate manager notifications. Separate multiple email addresses with a comma (,). The admin email address will be used unless overridden.
sv_SE: Mejladress(er) som får aviseringar för affiliate-ansvariga. Separera flera mejladresser med komma (,). Administratörens mejladress kommer att användas om ingen anges.

en: Registration Email Options For Affiliate Manager
sv_SE: Alternativ för registreringsmejl för affiliate-ansvarig

en: Registration Email Subject
sv_SE: Ämnesrad för registreringsmejl

en: Enter the subject line for the registration email sent to affiliate managers when new affiliates register. Supports template tags.
sv_SE: Ange ämnesraden för registreringsmejlet som skickas till affiliate-ansvariga när nya affiliates registrerar sig.

en: New Affiliate Registration
sv_SE: Ny affiliate-registrering

en: Registration Email Content
sv_SE: Mejlinnehåll registreringsmejl

en: Enter the email to send when a new affiliate registers. HTML is accepted. Available template tags:
sv_SE: Ange mejlet som ska skickas när en ny affiliate registrerar sig. HTML accepteras. Tillgängliga malltaggar:

note: translators: Registration email content
en: A new affiliate has registered on your site, %s
sv_SE: En ny affiliate har registrerat sig på din webbplats, %s

en: Name:
sv_SE: Namn:

en: New Referral Email Options for Affiliate Manager
sv_SE: Alternativ för nya hänvisningsmejl för affiliate-ansvarig

en: New Referral Email Subject
sv_SE: Ämnesrad för mejl för nya hänvisningar

en: Enter the subject line for the email sent to site the site affiliate manager when affiliates earn referrals. Supports template tags.
sv_SE: Ange ämnesraden för mejl som skickas till webbplatsens affiliate-ansvariga när affiliates får hänvisningar.

en: Referral Earned!
sv_SE: Hänvisning intjänad!

en: New Referral Email Content
sv_SE: Mejlinnehåll för nya hänvisningar

en: Enter the email to send to site affiliate managers when new referrals are earned. HTML is accepted. Available template tags:
sv_SE: Ange mejl att skicka till affiliate-ansvariga vid nya hänvisningar. HTML accepteras. Tillgängliga malltaggar:

en: {name} has been awarded a new referral of {amount} on {site_name}.
sv_SE: {name} har belönats med {amount} för en ny hänvisning på {site_name}.

en: New Referral Email Options For Affiliate
sv_SE: Alternativ för mejl för nya hänvisningar för affiliate

en: Enter the subject line for new referral emails sent when affiliates earn referrals. Supports template tags.
sv_SE: Ange ämnesraden för mejl som skickas när en affiliate får en ny hänvisning.

en: Referral Awarded!
sv_SE: Hänvisning belönad!

en: Enter the email to send on new referrals. HTML is accepted. Available template tags:
sv_SE: Ange mejlet att skicka vid nya hänvisningar. HTML accepteras. Tillgängliga malltaggar:

note: translators: Home URL translators: Website URL
en: Congratulations {name}!
sv_SE: Grattis {name}!

en: You have been awarded a new referral of
sv_SE: Du har tilldelats en ny hänvisning på

en: on %s!
sv_SE: på %s!

en: Log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications:
sv_SE: Logga in i ditt affiliate-område för att se dina intäkter eller inaktivera dessa aviseringar:

en: Application Accepted Email Options For Affiliate
sv_SE: Alternativ för ansökan accepterad mejl för affiliate

en: Application Accepted Email Subject
sv_SE: Ämnesrad för ansökan accepterad mejl

en: Enter the subject line for accepted application emails sent to affiliates when their account is approved. Supports template tags.
sv_SE: Ange ämnesraden för ansökan accepterad mejl som skickas till affiliates när deras konto godkänts.

en: Affiliate Application Accepted
sv_SE: Affiliate-ansökan accepterad

en: Application Accepted Email Content
sv_SE: Mejlinnehåll för ansökan accepterad

en: Enter the email to send when an application is accepted. HTML is accepted. Available template tags:
sv_SE: Ange mejlet som skickas när en ansökan accepterats. HTML accepteras. Tillgängliga malltaggar:

note: translators: Home URL
en: Your affiliate application on %s has been accepted!
sv_SE: Din affiliate-ansökan på %s har accepterats!

en: Log into your affiliate area at
sv_SE: Logga in i ditt affiliate-område på

en: Allow Affiliate Registration
sv_SE: Tillåt affiliate-registrering

en: Allow users to register affiliate accounts for themselves.
sv_SE: Låt användare registrera affiliate-konton själva.

en: Require Approval
sv_SE: Kräv godkännande

en: Require that Pending affiliate accounts must be approved before they can begin earning referrals.
sv_SE: Kräv att väntande affiliate-konton måste godkännas innan de kan bli tilldelade hänvisningar.

en: Auto Register New Users
sv_SE: Registrera nya användare automatiskt

en: Automatically register new users as affiliates.
sv_SE: Registrera automatiskt nya användare som affiliates.

en: Logout Link
sv_SE: Utloggningslänk

en: Add a logout link to the Affiliate Area.
sv_SE: Lägg till en utloggningslänk till Affiliate-området.

en: Default Referral URL
sv_SE: Standard hänvisnings-URL

en: The default referral URL shown in the Affiliate Area. Also changes the URL shown in the Referral URL Generator and the {referral_url} email tag.
sv_SE: Standard hänvisnings-URL:en som visas i affiliateområdet. Ändrar också URL:en som visas i Hänvisnings-URL generatorn och {referral_url} mejltaggen.

en: Enable reCAPTCHA
sv_SE: Aktivera reCAPTCHA

en: Prevent bots from registering affiliate accounts using Google reCAPTCHA.
sv_SE: Förhindra att bottar registrerar affiliate-konton med Google reCAPTCHA.

en: This is used to identify your site to Google reCAPTCHA.
sv_SE: Detta används för att identifiera din webbplats för Google reCAPTCHA.

en: This is used for communication between your site and Google reCAPTCHA. Be sure to keep it a secret.
sv_SE: Detta används för kommunikation mellan din webbplats och Google reCAPTCHA. Se till att hålla det hemligt.

en: Reject Unpaid Referrals on Refund
sv_SE: Avvisa obetalda hänvisningar vid återbetalningar

en: Automatically reject Unpaid referrals when the originating purchase is refunded or revoked.
sv_SE: Avvisa automatiskt obetalda hänvisningar när det ursprungliga köpet återbetalas eller återkallas.

en: Use Fallback Referral Tracking Method
sv_SE: Använd fallback-metod för hänvisningsspårning

en: The method used to track referral links can fail on sites that have jQuery errors. Enable Fallback Tracking if referrals are not being tracked properly.
sv_SE: Metoden som används för att spåra hänvisningslänkar kan misslyckas på webbplatser som har jQuery-fel. Aktivera fallback-metod för hänvisningsspårning om hänvisningar inte spåras korrekt.

en: Ignore Referrals with Zero Amount
sv_SE: Ignorera hänvisningar med nollbelopp

en: Ignore referrals with a zero amount. This can be useful for multi-price products that start at zero, or if a discount was used which resulted in a zero amount. NOTE: If this setting is enabled and a visit results in a zero referral, the visit will be considered not converted.
sv_SE: Ignorera hänvisningar med nollbelopp. Detta kan vara användbart för produkter med flera priser som börjar på noll eller om en rabatt användes vilket resulterade i ett nollbelopp. OBS! Om den här inställningen är aktiverad och ett besök resulterar i en nollhänvisning kommer besöket att betraktas som konverterat.

en: Disable IP Address Logging
sv_SE: Inaktivera IP-adressloggning

en: Disable logging of the customer IP address.
sv_SE: Inaktivera loggning av kundens IP-adress.

en: Enable Debug Mode
sv_SE: Aktivera felsökningsläge

note: translators: Tools screen URL
en: Enable debug mode. This will turn on error logging for the referral process to help identify issues. Logs are kept in <a href="%s">Affiliates &rarr; Tools</a>.
sv_SE: Aktivera felsökningsläge. Detta aktiverar felloggning för hänvisningsprocessen för att identifiera problem. Loggar sparas i <a href="%s">Affiliates > Verktyg</a>.

en: Referral URL Blacklist
sv_SE: Svartlista för hänvisnings-URL:er

en: URLs placed here will be blocked from generating referrals. Enter one URL per line. NOTE: This will only apply to new visits after the URL has been saved.
sv_SE: URL:er placerade här kommer att blockeras från att generera hänvisningar. Ange en URL per rad. OBS! Detta gäller endast för nya besök efter att URL:en har sparats.

en: Opt into development versions
sv_SE: Välj beta-versioner

en: Receive update notifications for development releases. When development versions are available, an update notification will be shown on your Plugins page.
sv_SE: Få uppdateringsaviseringar för betaversioner. När betaversioner finns tillgängliga kommer uppdateringsaviseringar att visas på din sida för tillägg.

en: Remove Data on Uninstall
sv_SE: Ta bort data vid avinstallation

en: Remove all saved data for AffiliateWP when the plugin is deleted.
sv_SE: Ta bort alla sparade data för AffiliateWP när tillägget tas bort.

en: Connection Status
sv_SE: Räkna om statistik

en: Enable Payouts Service
sv_SE: Generera utbetalningsfil

en: Registration Form Description
sv_SE: Ämnesrad för registreringsmejl

en: Coupon Template
sv_SE: Standardmall

en: Required Registration Fields
sv_SE: Obligatoriska fält vid registrering

en: Select which fields should be required for affiliate registration. The <strong>Username</strong> and <strong>Account Email</strong> form fields are always required. The <strong>Password</strong> form field will be removed if not required.
sv_SE: Välj vilka fält som ska krävas för affiliate-registrering. Formulärfälten <strong>Användarnamn</ strong> och <strong>Mejladress för konto</ strong> krävs alltid. Formulärfältet <strong>Lösenord</ strong> tas bort om det inte krävs.

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: How will you promote us?
sv_SE: Hur kommer du att marknadsföra oss?

en: Notify affiliate manager when a new affiliate has registered
sv_SE: Meddela affiliate-ansvarig när en ny affiliate har registrerat sig

en: Notify affiliate manager when a new referral has been created
sv_SE: Meddela affiliate-ansvarig när en ny hänvisning har skapats

en: Notify affiliate when they earn a new referral
sv_SE: Meddela affiliate när de tilldelats en ny hänvisning

en: Notify affiliate when their affiliate application is accepted
sv_SE: Meddela affiliate när deras affiliate-ansökan accepterats

en: Notify affiliate when their affiliate application is pending
sv_SE: Meddela affiliate när deras affiliate-ansökan väntar

en: Notify affiliate when their affiliate application is rejected
sv_SE: Meddela affiliate när deras affiliate-ansökan avslagits

en: Application Pending Email Options For Affiliate
sv_SE: Mejlalternativ för ansökan väntar för affiliate

en: Application Pending Email Subject
sv_SE: Ämnesrad för ansökan väntar

en: Enter the subject line for pending affiliate application emails. Supports template tags.
sv_SE: Ange ämnesraden för mejl för väntande affiliate-ansökan.

en: Your Affiliate Application Is Being Reviewed
sv_SE: Din affiliate-ansökan granskas

en: Application Pending Email Content
sv_SE: Mejlinnehåll för ansökan väntar

en: Enter the email to send when an application is pending. HTML is accepted. Available template tags:
sv_SE: Ange mejlet som skickas när en ansökan väntar. HTML accepteras. Tillgängliga malltaggar:

en: Hi {name}!
sv_SE: Hej {name}!

en: Thanks for your recent affiliate registration on {site_name}.
sv_SE: Tack för din affiliate-registrering på {site_name}.

en: We&#8217;re currently reviewing your affiliate application and will be in touch soon!
sv_SE: Vi granskar för närvarande din affiliate-ansökan och kommer att kontakta dig snart!

en: Application Rejection Email Options For Affiliate
sv_SE: Alternativ för mejl för avslag på ansökan till affiliate

en: Application Rejection Email Subject
sv_SE: Ämnesrad för avslag på ansökan

en: Enter the subject line for rejected affiliate application emails. Supports template tags.
sv_SE: Ange ämnesrad för avslag på ansökan.

en: Your Affiliate Application Has Been Rejected
sv_SE: Din affiliate-ansökan har avvisats

en: Application Rejection Email Content
sv_SE: Mejlinnehåll för ansökan avvisad

en: Enter the email to send when an application is rejected. HTML is accepted. Available template tags:
sv_SE: Ange mejlet som skickas när en ansökan avslås. HTML accepteras. Tillgängliga malltaggar:

en: Hi {name},
sv_SE: Hej {name},

en: We regret to inform you that your recent affiliate registration on {site_name} was rejected.
sv_SE: Vi beklagar att informera dig att din affiliate-registrering på {site_name} avvisades.

en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.
sv_SE: Din licensnyckel definieras globalt via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> i filen <code>wp-config.php</code>.<br />Den kan inte ändras på denna sida.

en: Deactivate your license key to make changes to this setting.
sv_SE: Avaktivera din licensnyckel för att göra ändringar i den här inställningen.

en: Deactivate License
sv_SE: Avaktivera licens

en: Your license is valid!
sv_SE: Din licens är giltig!

en: Renew Your License
sv_SE: Förnya din licens

en: Your license has expired, renew today to continue getting updates and support!
sv_SE: Din licens har löpt ut, förnya den idag för att fortsätta få uppdateringar och support!

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licens

note: translators: Setting ID
en: The callback function used for the <strong>%s</strong> setting is missing.
sv_SE: Den call-back funktion som används för inställningen <strong>%s</strong> saknas.

en: Upload File
sv_SE: Ladda upp fil

note: translators: Payouts Service name retrieved from the PAYOUTS_SERVICE_NAME constant
en: Reconnect to the %s.
sv_SE: Räkna om statistik

note: translators: Support URL
en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.<br />An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
sv_SE: Din licensnyckel definieras globalt via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> i filen <code>wp-config.php</code>.<br />Den kan inte ändras från denna sida.<br />En aktiv licensnyckel behövs för automatiska tilläggsuppdateringar och <a href="%s" target="_blank">support</a>.

note: translators: System Info screen URL
en: Debug mode is globally enabled via <code>AFFILIATE_WP_DEBUG</code> set in <code>wp-config.php</code>. This setting cannot be modified from this screen. Logs are kept in <a href="%s">Affiliates > Tools</a>.
sv_SE: Felsökningsläge är aktiveras globalt via <code>AFFILIATE_WP_DEBUG</code> i filen <code>wp-config.php</code>. Den här inställningen kan inte ändras från denna sida. Loggar kan ses i %s i <a href="%s">Affiliates > Tools</a>.

en: General
sv_SE: Generell

en: Opt-In Form
sv_SE: Opt-in formulär

en: Emails
sv_SE: Mejl

en: Misc
sv_SE: Blandat

en: No affiliates were found to be recounted for the current filters.
sv_SE: Inga affiliates fanns att räkna om för satta filter.

note: translators: Affiliate username
en: Earnings have been successfully recounted for %s.
sv_SE: Intäkterna har räknats om för %s .

en: Earnings have been successfully recounted for all matching affiliates.
sv_SE: Intäkterna har räknats om för alla matchande affiliates.

note: translators: Affiliate username
en: Unpaid earnings have been successfully recounted for %s.
sv_SE: Obetalda intäkter har räknats om för %s .

en: Unpaid earnings have been successfully recounted for all matching affiliates.
sv_SE: Obetalda intäkter har räknats om för alla matchande affiliates.

note: translators: Affiliate username
en: Referrals have been successfully recounted for %s.
sv_SE: Hänvisningar har räknats om för %s .

en: Referrals have been successfully recounted for all matching affiliates.
sv_SE: Hänvisningar har räknats om för alla matchande affiliates.

note: translators: Affiliate username
en: Visits have been successfully recounted for %s.
sv_SE: Besöken har räknats om för %s .

en: Visits have been successfully recounted for all matching affiliates.
sv_SE: Besök har räknats om för alla matchande affiliates.

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: API Keys
sv_SE: API-nycklar

en: No API consumers found.
sv_SE: Inga API-konsumenter hittades.

en: Reissue
sv_SE: Ge ut igen

en: Revoke
sv_SE: Återkalla

en: Public Key
sv_SE: Publik nyckel

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Enter username
sv_SE: Ange användarnamn

en: Generate New API Keys
sv_SE: Generera nya API-nycklar

en: Email
sv_SE: Mejl

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Rate Type
sv_SE: Satstyp

en: Flat Rate Basis
sv_SE: Bas för fast belopp

en: Earnings
sv_SE: Intäkter

en: Date Registered
sv_SE: Datum för registrering

en: No valid affiliate status was selected for export.
sv_SE: Ingen giltig affiliate-status vald för export.

en: No valid payout status was selected for export.
sv_SE: Ingen giltig utbetalningsstatus vald för export.

en: Campaign
sv_SE: Kampanj

en: No valid referral status was selected for export.
sv_SE: Ingen giltig hänvisningsstatus vald för export.

en: Visit ID
sv_SE: Besök-ID

en: Converted
sv_SE: Konverterad

en: Referrer
sv_SE: Hänvisare

note: translators: Visit referral ID
en: Yes (Ref: #%s)
sv_SE: Ja (Ref: #%s)

en: You do not have permission to export data.
sv_SE: Du har inte behörighet att exportera data.

en: No unpaid referrals were found matching your criteria.
sv_SE: Inga obetalda hänvisningar hittades som matchade dina kriterier.

en: You do not have permission to import data.
sv_SE: Du har inte behörighet att importera data.

en: No new affiliates were imported.
sv_SE: Inga nya affiliates importerades.

note: translators: Plural affiliate number
en: Manage your affiliates.
sv_SE: Hantera dina affiliates.

en: No new referrals were imported.
sv_SE: Inga nya hänvisningar importerades.

note: translators: Plural referrals number
en: Manage your referrals.
sv_SE: Hantera dina hänvisningar.

en: Please upload a valid .json file
sv_SE: Ladda upp en giltig .json-fil

en: Please upload a file to import
sv_SE: Ladda upp en fil för import

en: The upgrade process is running, please be patient. This could take several minutes to complete while affiliate records are upgraded in batches of 100.
sv_SE: Uppgraderingsprocessen körs, ha tålamod. Det kan ta flera minuter innan det är klart. Affiliate-poster uppgraderas i batcher om 100.

note: translators: Step number
en: Step %d running
sv_SE: Steg %d körs

en: Recount Stats
sv_SE: Räkna om statistik

en: Migration Assistant
sv_SE: Migrationsassistent

en: System Info
sv_SE: Systeminformation

en: Debug Assistant
sv_SE: Felsökningsassistent

en: Recount Affiliate Stats
sv_SE: Räkna om affiliate-statistik

en: Use this tool to recount statistics for one or all affiliates.
sv_SE: Använd det här verktyget för att räkna om affiliate-statistiken.

en: Enter the name of the affiliate or begin typing to perform a search based on the affiliate&#8217;s name.
sv_SE: Ange namnet på affiliaten eller börja skriva för att utföra en sökning baserad på affiliatens namn.

en: Recount
sv_SE: Räkna om

en: Recount Campaigns
sv_SE: Kampanj

en: Use this tool to recount campaigns for one or all affiliates.
sv_SE: Använd det här verktyget för att räkna om affiliate-statistiken.

en: These tools assist in migrating affiliate and referral data from existing platforms.
sv_SE: Dessa verktyg hjälper till att migrera affiliates och hänvisningsdata från befintliga plattformar.

en: User Accounts
sv_SE: Användarkonton

en: Use this tool to create affiliate accounts for each of your existing WordPress user accounts that belong to the selected roles below.
sv_SE: Använd det här verktyget för att skapa affiliate-konton för vart och ett av dina befintliga WordPress-användarkonton som tillhör de valda rollerna nedan.

en: NOTE: Users that already have affiliate accounts will be skipped. Duplicate accounts will not be created.
sv_SE: OBS! Användare som redan har affiliate-konton kommer att hoppas över. Duplicerade konton skapas inte.

en: Select User Roles
sv_SE: Välj användarroller

en: Create Affiliate Accounts for Users
sv_SE: Skapa affiliate-konton för användare

en: <strong>NOTE:</strong> WordPress 4.5 or newer is required to use the User Accounts migration tool. <a href="%s" aria-label="Update WordPress now">Update WordPress now</a>.
sv_SE: <strong>OBS!</strong> WordPress 4.5 eller nyare krävs för att använda migreringsverktyget för användarkonton. <a href="%s" aria-label="Uppdatera WordPress nu">Uppdatera WordPress nu</a>.

en: <strong>NOTE:</strong> WordPress 4.5 or newer is required to use the User Accounts migration tool.
sv_SE: <strong>OBS!</strong> WordPress 4.5 eller nyare krävs för att använda migreringsverktyget för användarkonton.

en: Use this tool to migrate existing affiliate / referral data from Affiliates Pro to AffiliateWP.
sv_SE: Använd det här verktyget för att migrera befintlig affiliate- / hänvisningsdata från Affiliates Pro till AffiliateWP.

en: NOTE: This tool should only ever be used on a fresh install. If you have already collected affiliate or referral data, do not use this tool.
sv_SE: OBS! Det här verktyget skall endast användas på en ny installation. Använd inte det här verktyget om du redan har samlat in affiliate- eller hänvisningsdata.

en: Migrate Data from Affiliates Pro
sv_SE: Migrera data från Affiliates Pro

en: Use this tool to migrate existing affiliate accounts from WP Affiliate to AffiliateWP.
sv_SE: Använd det här verktyget för att migrera befintliga affiliate-konton från WP Affiliate till AffiliateWP.

en: Migrate Data from WP Affiliate
sv_SE: Migrera data från WP Affiliate

en: Export Affiliates
sv_SE: Exportera affiliates

en: Export affiliates to a CSV file.
sv_SE: Exportera affiliates till en CSV-fil.

en: All Statuses
sv_SE: Alla statusar

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Referrals
sv_SE: Exportera hänvisningar

en: Export referrals to a CSV file.
sv_SE: Exportera hänvisningar till en CSV-fil.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export referrals for all affiliates.
sv_SE: För att söka efter en affiliate anger du affiliatens inloggningsnamn, förnamn eller efternamn. Lämna tomt för att exportera hänvisningar för alla affiliates.

en: Export Payouts
sv_SE: Exportera utbetalningar

en: Export payouts to a CSV file.
sv_SE: Exportera utbetalningar till en CSV-fil.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export payouts for all affiliates.
sv_SE: För att söka efter en affiliate anger du affiliatens inloggningsnamn, förnamn eller efternamn. Lämna tomt för att exportera utbetalningar för alla affiliates.

en: Export Visits
sv_SE: Exportera besök

en: Export visits to a CSV file.
sv_SE: Exportera besök till en CSV-fil.

en: Unconverted
sv_SE: Okonverterad

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export visits for all affiliates.
sv_SE: För att söka efter en affiliate, ange dess inloggningsnamn, förnamn eller efternamn. Lämna tomt för att exportera besök för alla affiliates.

en: Export Settings
sv_SE: Exportera inställningar

en: Export the AffiliateWP settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
sv_SE: Exportera AffiliateWP-inställningarna för denna webbplats som en .json-fil. Detta gör att du enkelt kan importera konfigurationen till en annan webbplats.

en: Import Settings
sv_SE: Importera inställningar

en: Import the AffiliateWP settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
sv_SE: Importera AffiliateWP-inställningarna från en .json-fil. Denna fil kan erhållas genom att exportera inställningarna på en annan webbplats med hjälp av formuläret ovan.

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import Affiliates
sv_SE: Importera affiliates

en: Import a CSV of affiliate records.
sv_SE: Importera en CSV-fil med affiliate-poster.

en: Import CSV
sv_SE: Importera CSV-fil

note: translators: Documentation URL
en: Each column loaded from the CSV may be mapped to an affiliate field. Select the column that should be mapped to each field below. Any columns not needed can be ignored. See <a href="%s" target="_blank">this guide</a> for assistance with importing affiliate records.
sv_SE: Varje kolumn som laddas från CSV-filen kan mappas till ett affiliatefält. Välj kolumnen som ska mappas till varje fält nedan. Alla kolumner som inte behövs kan ignoreras. Se <a href="%s" target="_blank">den här guiden</a> för hjälp med att importera affiliate-poster.

en: Affiliate Field
sv_SE: Affiliatefält

en: CSV Column
sv_SE: CSV-kolumn

en: Data Preview
sv_SE: Förhandsvisning av data

en: Process Import
sv_SE: Starta import

en: Import Referrals
sv_SE: Importera hänvisningar

en: Import a CSV of referral records.
sv_SE: Importera en CSV-fil med hänvisningsposter.

note: translators: Documentation URL
en: Each column loaded from the CSV may be mapped to a referral field. Select the column that should be mapped to each field below. Any columns not needed can be ignored. Any affiliates that don&#8217;t exist will be created. See <a href="%s" target="_blank">this guide</a> for assistance with importing referral records.
sv_SE: Varje kolumn som laddas från CSV-filen kan mappas till ett hänvisningsfält. Välj kolumnen som ska mappas till varje fält nedan. Alla kolumner som inte behövs kan ignoreras. Alla affiliates som inte existerar kommer att skapas. Se <a href="%s" target="_blank">den här guiden</a> för hjälp med att importera hänvisningsposter.

en: Referral Field
sv_SE: Hänvisningsfält

en: To copy the system info, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
sv_SE: För att kopiera systeminformationen, klicka nedan och tryck sedan på Ctrl + C (PC) eller Cmd + C (Mac).

en: Debug Log
sv_SE: Felsökningslogg

en: Use this tool to help debug referral tracking.
sv_SE: Använd det här verktyget för att hjälpa till att felsöka hänvisningspårning.

en: Download Debug Log File
sv_SE: Ladda ner felsökningsloggfil

en: Clear Log
sv_SE: Rensa logg

en: Generate dynamic coupons for all affiliates.
sv_SE: Koppla den här rabattkoden till en affiliate.

en: Generate Coupons
sv_SE: Skapa URL

note: translators: Coupons settings screen URL
en: Generating coupons requires a <a href="%s" target="_blank">Coupon Template</a> to be selected.
sv_SE: Ogiltig licens. <a href="%s" target="_blank">Besök din kontosida</a> och verifiera den.

en: Invalid batch ID.
sv_SE: Ogiltigt batch-ID.

en: Invalid batch export class.
sv_SE: Ogiltig batch export-klass.

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database has been successfully upgraded. %s
sv_SE: Din databas har uppgraderats. %s

en: Dismiss Notice
sv_SE: Avvisa meddelandet

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database tables have been successfully upgraded. %s
sv_SE: Din databas har uppgraderats. %s

en: Affiliate Registration Status
sv_SE: Affiliate-registreringsstatus

en: Not Registered
sv_SE: Inte registrerad

en: Affiliate Actions
sv_SE: Affiliate-åtgärder

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Disable Affiliate Email
sv_SE: Inaktivera affiliate-mejl

en: Disable the application accepted email sent to the affiliate.
sv_SE: Inaktivera utskick av ansökan godkänd mejl till affiliaten.

en: No user roles were selected for migration.
sv_SE: Inga användarroller valdes för migrering.

en: A batch process class must be specified.
sv_SE: En batch processklass måste anges.

en: No batch class handler file has been supplied.
sv_SE: Ingen batchklass hanterarfil har tillhandahållits.

en: An invalid batch class handler file has been supplied.
sv_SE: En ogiltig batchklass hanterarfil har tillhandahållts.

en: Affiliate Record
sv_SE: Affiliate post

en: Affiliate Customer Record
sv_SE: Affiliate kundpost

en: Customer ID
sv_SE: Kund-ID

en: Primary Email
sv_SE: Primär mejladress

en: Date Created
sv_SE: Datum skapat

en: No records found
sv_SE: Inga poster hittade

en: Affiliate record has been deleted.
sv_SE: Affiliate-posten har raderats.

en: Affiliate customer record has been deleted.
sv_SE: Affiliate-kundposten har raderats.

en: Landing Page
sv_SE: Landningssida

en: Referring URL
sv_SE: Hänvisande URL

en: Direct traffic
sv_SE: Direkt trafik

en: No visits found.
sv_SE: Inga besök hittades.

en: This screen provides access to your site&#8217;s visit history.
sv_SE: Den här sidan ger åtkomst till din webbplats besökshistorik.

en: <strong>Landing Page</strong>: this is the page on your site that the visitor first landed on. It is the URL that the affiliate link pointed to.
sv_SE: <strong>Landningssida</strong>: det här är sidan på din webbplats som besökaren först landade på. Det är den webbplats-URL som affiliate-länken pekade på.

en: <strong>Referring URL</strong>: this is the source URL of the affiliate link. It is the web page that the visitor found a link to your site on.
sv_SE: <strong>Hänvisande URL</strong>: det här är käll-URL:en för affiliate-länken. Det är webbsidan som besökaren hittade en länk till din webbplats på.

en: <strong>Affiliate</strong>: this the affiliate that the visit was attributed to.
sv_SE: <strong>Affiliate</strong>: detta är den affiliate som besöket tillskrevs.

en: <strong>Referral ID</strong>: this is the ID of the referral that was created from this visit, if any.
sv_SE: <strong>Hänvisnings-ID</strong>: detta är ID:t för den hänvisning som skapades från det här besöket, om något.

en: <strong>Context</strong>: this is the context of how the visit was generated, if set.
sv_SE: <strong>Kontext</strong>: det här är kontexten för hur besöket genererades, om det är inställt.

en: <strong>IP</strong>: this is the IP address of the visitor.
sv_SE: <strong>IP</strong>: det här är besökarens IP-adress.

en: <strong>Converted</strong>: this is a Yes / No status for whether the visit turned into a successful converstion.
sv_SE: <strong>Konverterad</strong>: detta är en Ja/Nej status för huruvida besöket blev en lyckad konvetering.

en: Searching Visits
sv_SE: Söker besök

en: Visit records can be searched in several different ways:
sv_SE: Besök kan sökas på flera olika sätt:

en: You can enter an IP address to find all visits from a specific IP
sv_SE: Du kan ange en IP-adress för att hitta alla besök från en specifik IP

en: You can enter a complete URL to find all visits that landed on or came from a specific URL
sv_SE: Du kan ange en komplett URL för att hitta alla besök som landade på eller kom från en specifik URL

en: You can enter a partial URL to find all visits that landed on or came from a specific site
sv_SE: Du kan ange en partiell URL för att hitta alla besök som landade på eller kom från en specifik webbplats

en: You can enter the visit&#8217;s ID number prefixed by &#8220;visit:&#8221;
sv_SE: Du kan ange affiliatens ID med prefixet "affiliate:"

en: You can enter the referral&#8217;s ID number prefixed by &#8220;referral:&#8221;
sv_SE: Du kan ange hänvisningens ID med prefixet "hänvisning:"

en: You can enter a visit context prefixed by &#8220;context:&#8221;
sv_SE: Du kan ange ett besökskontext-prefix för "kontext"

en: Number of visits per page:
sv_SE: Antal besök per sida:

en: Filter by status
sv_SE: Filtrera efter status

en: Rejected
sv_SE: Avvisade

en: Percentage (%)
sv_SE: Procentandel (%)

note: translators: Currency name
en: Flat %s
sv_SE: Scablon %s

en: Flat Rate Commission Per Product Sold
sv_SE: Provision för fast belopp per såld produkt

en: Flat Rate Commission Per Order
sv_SE: Provision för fast belopp per beställning

en: Affiliate URLs
sv_SE: Affiliate URL:er

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Graphs
sv_SE: Grafer

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fuskar du ? Hmm?

en: Your version of PHP is below the minimum version of PHP required by AffiliateWP. Please contact your host and request that your version be upgraded to 5.3 or later.
sv_SE: Din version av PHP är lägre än den lägsta version av PHP som krävs av AffiliateWP. Kontakta ditt webbhotell och begär att din version av PHP ska uppgraderas till 5.3 eller senare.

en: Invalid username
sv_SE: Ogiltigt användarnamn

en: No such user
sv_SE: Ingen sådan användare

en: Please enter a password
sv_SE: Ange ett lösenord

en: Incorrect username or password
sv_SE: Felaktigt användarnamn eller lösenord

en: Please select your country of residence
sv_SE: Godkänn våra villkor

en: Please select your account type
sv_SE: Ange ditt efternamn

en: Please enter your business name
sv_SE: Ange ditt förnamn

en: Please enter your first name
sv_SE: Ange ditt förnamn

en: Please enter your last name
sv_SE: Ange ditt efternamn

en: Invalid account email
sv_SE: Ogiltigt mejlkonto

en: Please select your day of birth
sv_SE: Ange ditt förnamn

en: Please select your month of birth
sv_SE: Ange din mejladress för utbetalningar

en: Please select your year of birth
sv_SE: Godkänn våra villkor

en: Please agree to our terms of use
sv_SE: Godkänn våra villkor

note: translators: 1: Credit card brand, 2: Last four digits of the card number
en: %1$s ending in %2$s
sv_SE: %1$s till %2$s

en: Sale
sv_SE: Försäljning

en: A referral type label must be specified.
sv_SE: En etikett måste anges för hänvisningstypen.

en: Unpaid Referral Earnings
sv_SE: Hänvisnings-intäkt ej utbetald

en: Pending Referral Earnings
sv_SE: Hänvisnings-intäkt under behandling

en: Rejected Referral Earnings
sv_SE: Hänvisnings-intäkt avvisad

en: Paid Referral Earnings
sv_SE: Betalt hänvisnings-intäkter

en: Please enter a valid website URL
sv_SE: Ange en giltig webbplats-URL

en: Username already taken
sv_SE: Användarnamn redan taget

en: Invalid username. Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed
sv_SE: Ogiltigt användarnamn. Endast små bokstäver (a-z) och siffror är tillåtna

en: Invalid username. Must be between 1 and 60 characters.
sv_SE: Ogiltigt användarnamn. Måste vara mellan 1 och 60 tecken.

en: Invalid username. Usernames must include at least one letter
sv_SE: Ogiltigt användarnamn. Användarnamn måste innehålla minst en bokstav

en: Email address already taken
sv_SE: Mejladressen är redan tagen

en: Passwords do not match
sv_SE: Lösenorden matchar inte

en: Please verify that you are not a robot
sv_SE: Visa att du inte är en robot

en: Nice try honey bear, don&#8217;t touch our honey
sv_SE: Trevligt försök där honungbjörnen, men rör inte vår honung

en: You are already registered as an affiliate
sv_SE: Du är redan registrerad som en affiliate

en: Please enter your name
sv_SE: Fyll i ditt namn

en: Please enter a website URL
sv_SE: Ange en webbplats-URL

en: Please enter your payment email
sv_SE: Ange din mejladress för utbetalningar

en: Please tell us how you will promote us
sv_SE: Berätta hur du kommer att marknadsföra oss

en: Add as Affiliate
sv_SE: Lägg till som affiliate

en: Add the user as an affiliate.
sv_SE: Lägg till användaren som en affiliate.

en: Converted Visits
sv_SE: Konverterade besök

en: Unconverted Visits
sv_SE: Okonverterade besök

en: A valid username must be specified as the first argument.
sv_SE: Ett giltigt användarnamn måste anges som det första argumentet.

note: translators: Affiliate username
en: A user with the ID or username "%s" does not exist. See wp help user create for registering new users.
sv_SE: En användare med ID eller användarnamn "%s" finns inte. Se wp help user create för att registrera nya användare.

en: An affiliate already exists for this user account.
sv_SE: En affiliate finns redan för det här användarkontot.

note: translators: Affiliate username
en: An affiliate with the username "%s" has been created.
sv_SE: En affiliate med användarnamnet "%s" har skapats.

en: The affiliate account could not be added.
sv_SE: Affiliate-kontot kunde inte läggas till.

en: A valid affiliate username or ID is required to proceed.
sv_SE: Ett giltigt affiliate-användarnamn eller ID krävs för att fortsätta.

en: The affiliate was updated successfully.
sv_SE: Affiliate uppdaterad.

en: The affiliate account could not be updated.
sv_SE: Affiliate-kontot kunde inte uppdateras.

en: Are you sure you want to delete this affiliate, all its data and its associated user account?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna affiliate, alla dess data och dess tillhörande användarkonto?

en: Are you sure you want to delete this affiliate and all its data?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna affiliate och all dess data?

en: Are you sure you want to delete this affiliate?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här affiliaten?

en: The affiliate and its associated user account have been successfully deleted.
sv_SE: Affiliaten och dess kopplade användarkonto har raderats.

en: The affiliate account has been successfully deleted.
sv_SE: Affiliate-kontot har raderats.

en: The affiliate account could not be deleted.
sv_SE: Affiliate-kontot kunde inte tas bort.

note: translators: Number of affiliates
en: Number of affiliates: %d
sv_SE: Antal affiliates: %d

en: AffiliateWP is not installed
sv_SE: AffiliateWP är inte installerat

note: translators: AffiliateWP version
en: You are running AffiliateWP version: %s
sv_SE: Du kör AffiliateWP version: %s

note: translators: License status
en: License status is: %s
sv_SE: Licensstatus är: %s

note: translators: Debug Mode status
en: Debug mode is: %s
sv_SE: Felsökningsläge är: %s

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Affiliates require approval: %s
sv_SE: Affiliates kräver godkännande: %s

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Email notifications are: %s
sv_SE: Mejlaviseringar: %s

note: translators: None or comma-separated list of enabled integrations
en: Integrations: %s
sv_SE: Integrationer: %s

note: translators: Global referral rate
en: Global referral rate: %s
sv_SE: Global hänvisningssats: %s

note: translators: Global referral rate type
en: Global referral rate type: %s
sv_SE: Global typ för hänvisningssats: %s

note: translators: Currency label
en: Currency: %s
sv_SE: Valuta: %s

note: translators: Referral variable
en: Referral variable: %s
sv_SE: Hänvisnings-variabel: %s

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Show pretty referral URLs: %s
sv_SE: Visa snygga URL:er för hänvisningar: %s

note: translators: Referral URL example with affiliate ID
en: Referral URL (ID): %s
sv_SE: Hänvisnings-URL (ID): %s

note: translators: Referral URL example with affiliate username
en: Referral URL (Username): %s
sv_SE: Hänvisnings-URL (användarnamn): %s

note: translators: Affiliate Area page URL
en: Affiliate Area URL: %s
sv_SE: Affiliate-område URL: %s

note: translators: Terms of Use URL
en: Terms of Use URL: %s
sv_SE: Användarvillkor-URL: %s

note: translators: Number of sites
en: Found %s sites. Retrieving stats ...
sv_SE: Hittade %s webbplatser. Hämtar statistik ...

note: translators: Affiliates count
en: Total Affiliates: %s
sv_SE: Totala affiliates: %s

note: translators: Creatives count
en: Total Creatives: %s
sv_SE: Totala säljmaterial: %s

note: translators: Customers count
en: Total Customers: %s
sv_SE: Totala kunder: %s

note: translators: Payouts count
en: Total Payouts: %s
sv_SE: Totala utbetalningar: %s

note: translators: Referrals count
en: Total Referrals: %s
sv_SE: Totala hänvisningar: %s

note: translators: Sales count
en: Total Sales: %s
sv_SE: Totala säljmaterial: %s

note: translators: Visits count
en: Total Visits: %s
sv_SE: Totala besök: %s

en: Are you sure you want to clear the debug log?
sv_SE: Är du säker på att du vill rensa felsökningsloggen?

en: The debug log has been cleared.
sv_SE: Felsökningsloggen har raderats.

en: A --name value must be specified to add a new creative.
sv_SE: Ett --name måste anges för att lägga till ett nytt säljmaterial.

note: translators: Creative ID
en: A creative with the ID %d has been successfully created.
sv_SE: Ett säljmaterial med ID %d har skapats.

en: The creative could not be created.
sv_SE: Säljmaterialet kunde inte skapas.

en: A valid creative ID is required to proceed.
sv_SE: Ett giltigt säljmaterials-ID krävs för att fortsätta.

en: The creative was successfully updated.
sv_SE: Säljmaterialet uppdaterades.

en: The creative could not be updated.
sv_SE: Säljmaterialet kunde inte uppdateras.

en: The creative was successfully deleted.
sv_SE: Säljmaterialet raderades.

en: The creative could not be deleted.
sv_SE: Säljmaterial kunde inte tas bort.

note: translators: Number of creatives
en: Number of creatives: %d
sv_SE: Antal säljmaterial: %d

en: A --email value must be specified to add a new customer.
sv_SE: Ett --email värde måste anges för att lägga till en ny kund.

note: translators: Customer ID
en: A customer with the ID %d has been successfully created.
sv_SE: En kund med ID %d har skapats.

en: The customer could not be created.
sv_SE: Kunden kunde inte skapas.

en: A valid customer ID is required to proceed.
sv_SE: Ett giltigt kund-ID krävs för att fortsätta.

en: The customer was successfully updated.
sv_SE: Kunden uppdaterades.

en: The customer could not be updated.
sv_SE: Kunden kunde inte uppdateras.

en: The customer was successfully deleted.
sv_SE: Kunden raderades.

en: The customer could not be deleted.
sv_SE: Kunden kunde inte tas bort.

note: translators: Number of customers
en: Number of customers: %d
sv_SE: Antal kunder: %d

en: No referrals were found matching your criteria. Please try again.
sv_SE: Inga hänvisningar hittades som matchade dina kriterier. Försök igen.

en: No affiliates matched the minimum earnings amount in order to generate a payout.
sv_SE: Inga affiliates matchade det lägsta intäktsbeloppet för att generera en utbetalning.

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Formatted payout amount
en: A payout has been created for Affiliate #%1$d for %2$s.
sv_SE: En utbetalning har skapats för affiliate #%1$d på %2$s .

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Formatted payout amount
en: There was a problem generating a payout for Affiliate #%1$d for %2$s.
sv_SE: Det uppstod ett problem med att generera en utbetalning för affiliate #%1$d på %2$s.

en: A valid payout ID must be supplied to update a payout
sv_SE: Ett giltigt utbetalnings-ID måste anges för att uppdatera en utbetalning

note: translators: 1: Referral ID, 2: Referral payout ID
en: Referral #%1$d is already associated with payout #%2$d and has been skipped.
sv_SE: Hänvisning #%d är redan kopplad till utbetalningen #%d och har hoppats över.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d is not valid and has been skipped.
sv_SE: Hänvisning #%d är inte giltig och har hoppats över.

en: Are you sure you want to overwrite this payout's referrals?
sv_SE: Är du säker på att du vill skriva över hänvisningarna för den här utbetalningen?

en: All values passed via the --referrals argument are invalid.
sv_SE: Alla värden som skickats via --referrals argumentet är ogiltiga.

en: Are you sure you want to overwrite the affiliate associated with this payout?
sv_SE: Är du säker på att du vill skriva över affiliaten som är kopplad till denna utbetalning?

en: The supplied affiliate ID or username is invalid and has been ignored.
sv_SE: Det angivna affiliate-ID:t eller användarnamnet är ogiltigt och har ignorerats.

en: No fields were specified for updating. For more information, see wp help affwp payout update.
sv_SE: Inga fält angavs för uppdatering. Mer information finns i wp help affwp payout update.

note: translators: Payout ID
en: Payout #%d has been updated successfully.
sv_SE: Utbetalning #%d har uppdaterats.

note: translators: Payout ID
en: Payout #%d could not be updated due to an error.
sv_SE: Utbetalning #%d kunde inte uppdateras på grund av ett fel.

en: A valid payout ID is required to proceed.
sv_SE: Ett giltigt utbetalnings-ID krävs för att fortsätta.

en: Are you sure you want to delete this payout?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här utbetalningen?

en: The payout has been successfully deleted.
sv_SE: Utbetalningen har raderats.

en: The payout could not be deleted.
sv_SE: Utbetalningen kunde inte tas bort.

note: translators: Number of payouts
en: Number of payouts: %d
sv_SE: Antal utbetalningar: %d

en: A valid affiliate username or ID must be specified as the first argument.
sv_SE: Ett giltigt affiliate användarnamn eller ID måste anges som första argument.

note: translators: Affiliate ID or username
en: An affiliate with the ID or username "%s" does not exist. See wp affwp affiliate create for adding affiliates.
sv_SE: En affiliate med ID eller användarnamn "%s" finns inte. Se wp affwp affiliate create för att lägga till affiliates.

note: translators: Referral ID
en: A referral with the ID "%d" has been created.
sv_SE: En hänvisning med ID "%d" har skapats.

en: The referral could not be added.
sv_SE: Hänvisningen kunde inte läggas till.

en: A valid referral ID is required to proceed.
sv_SE: Ett giltigt hänvisnings-ID krävs för att fortsätta.

en: The referral was updated successfully.
sv_SE: Hänvisningen uppdaterades.

en: The referral could not be updated
sv_SE: Hänvisningen kunde inte uppdateras

en: Are you sure you want to delete this referral?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna hänvisning?

en: The referral has been successfully deleted.
sv_SE: Hänvisningen har raderats.

en: The referral could not be deleted.
sv_SE: Hänvisningen kunde inte tas bort.

note: translators: Number of referrals
en: Number of referrals: %d
sv_SE: Antal hänvisningar: %d

en: A URL must be specified as the second argument to proceed.
sv_SE: En URL måste anges som det andra argumentet för att fortsätta.

en: An invalid referral ID was specified. Using 0 (none) instead.
sv_SE: Ett ogiltigt hänvisnings-ID anges. Använder istället 0 (inget).

en: A valid date string must be supplied. Using the current time.
sv_SE: En giltig datumsträng måste anges. Använder aktuell tid.

en: The visit was successfully created.
sv_SE: Besöket skapades.

en: The visit could not be created.
sv_SE: Besöket kunde inte skapas.

en: A valid visit ID is required to proceed.
sv_SE: Ett giltigt besöks-ID krävs för att fortsätta.

en: A valid new date string must be supplied. Using the original date.
sv_SE: En giltig ny datumsträng måste anges. Använder originaldatumet.

en: The visit was updated successfully.
sv_SE: Besöket uppdaterades.

en: The visit could not be updated.
sv_SE: Besöket kunde inte uppdateras.

en: Are you sure you want to delete this visit?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort det här besöket?

en: The visit has been successfully deleted.
sv_SE: Besöket har raderats.

en: The visit could not be deleted.
sv_SE: Besöket kunde inte tas bort.

note: translators: Number of visits
en: Number of visits: %d
sv_SE: Antal besök: %d

en: Invalid affiliate
sv_SE: (Ogiltigt affiliate-ID)

en: No coupons were found.
sv_SE: Inga API-konsumenter hittades.

en: Creative
sv_SE: Säljmaterial

en: A new affiliate has registered on your site,
sv_SE: En ny affiliate har registrerat sig på din webbplats,

note: translators: Affiliate display name
en: Name: %s
sv_SE: Namn: %s

note: translators: User URL
en: Website URL: %s
sv_SE: Webbplats-URL: %s

note: translators: Promotion method
en: Promotion method: %s
sv_SE: Kampanjmetod: %s

note: translators: Pending affiliates URL
en: Review pending applications: %s
sv_SE: Granska väntande ansökningar: %s

note: translators: Affiliate name
en: Congratulations %s!
sv_SE: Grattis %s!

note: translators: Login URL
en: Log into your affiliate area at %s
sv_SE: Logga in i ditt affiliate-område på %s

en: To set your password, visit the following address:
sv_SE: För att sätta ditt lösenord, besök följande adress:

note: translators: Affiliate name
en: Hi %s!
sv_SE: Hej %s!

note: translators: Affiliate name
en: Hi %s,
sv_SE: Hej %s,

note: translators: 1: Formatted referral amount, 2: Home URL
en: You have been awarded a new referral of %1$s on %2$s!
sv_SE: Du har tilldelats en ny hänvisning på %s på %s !

note: translators: Login URL
en: log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications: %s
sv_SE: logga in i ditt affiliate-område för att se dina intäkter eller inaktivera dessa aviseringar: %s

en: Default Template
sv_SE: Standardmall

en: No template, plain text only
sv_SE: Ingen mall, bara text

en: You cannot send emails with AffWP_Emails until init/admin_init has been reached
sv_SE: Du kan inte skicka mejl med AffWP_Emails förrän init/admin_init har nåtts

en: The display name of the affiliate, as set on the affiliate's user profile
sv_SE: Affiliate visningsnamn, som anges i affiliatens användarprofil

en: The user name of the affiliate on the site
sv_SE: Användarnamnet på affiliaten på webbplatsen

en: The email address of the affiliate
sv_SE: Affiliate mejladress

en: The website of the affiliate
sv_SE: Affiliate webbplats

en: The promo method used by the affiliate
sv_SE: Kampanjmetoden som används av affiliaten

en: The reason an affiliate was rejected
sv_SE: Anledningen till att en affiliate avvisades

en: The affiliate login URL to your website
sv_SE: Affiliate inloggnings-URL till din webbplats

en: The amount of a given referral
sv_SE: Beloppet för en given hänvisning

en: Your site name
sv_SE: Ditt webbplatsnamn

en: The affiliate&#8217;s referral URL
sv_SE: Affiliatens hänvisnings-URL

en: The affiliate&#8217;s ID
sv_SE: Affiliate-ID

en: The affiliate&#8217;s referral rate
sv_SE: Affiliate hänvisningssats

en: The URL to the review page for a pending affiliate
sv_SE: URL:en till granskningssidan för väntande affiliates

en: The URL the customer landed on that led to a referral being created
sv_SE: URL:en som kunden landade på som ledde till en hänvisning

en: The name of the campaign associated with the referral (if any)
sv_SE: Namnet på kampanjen som är kopplad till hänvisningen (om någon)

en: The affiliate registration coupon (if any)
sv_SE: Inga affiliates registrerade än

en: (no campaign)
sv_SE: (ingen kampanj)

en: This total will be used to calculate the referral amount. For example, if the referral rate is 10% and the total here is $100, the referral will be created at $10.
sv_SE: Denna summa kommer att användas för att beräkna affiliate-beloppet. Till exempel, om hänvisningssatsen är 10% och totalen är $100, kommer hänvisningen att generera $10.

en: Allow Referrals
sv_SE: Tillåt hänvisningar

en: Enable affiliate referral creation for this form
sv_SE: Aktivera skapande av affiliate-hänvisning för detta formulär

en: Select the referral type for this form.
sv_SE: Välj hänvisningstyp för detta formulär.

en: Enable referrals on all Contact Form 7 forms
sv_SE: Aktivera hänvisningar på alla Contact Form 7 formulär

note: translators: 1: Contact Form 7 docs URL, 2: External link icon markup, 3: Info icon markup
en: Check this box to enable referrals on all Contact Form 7 forms.<ul><li>%3$s Once enabled, referrals will be generated for all valid Contact Form 7 forms.</li><li>%2$s <a href="%1$s" target="_blank">Documentation for this integration</a></li></ul>
sv_SE: Markera den här rutan för att aktivera hänvisningar på alla formulär för Contact Form 7.<ul><li>%3$s När det är aktiverat kommer hänvisningar att genereras för alla giltiga formulär för Contact Form 7.</li><li>%2$s <a href="%1$s" target="_blank">Dokumentation för denna integration</a></li></ul>

en: Enable referrals for specific Contact Form 7 forms
sv_SE: Aktivera hänvisningar för specifika Contact Form 7 formulär

note: translators: 1: Form title, 2: Form ID
en: Referral type for %1$s (Form ID: %2$d)
sv_SE: Hänvisningstyp för %s (Formulär-ID: %d)

en: Form ID:
sv_SE: Formulär-ID:

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name, 4: Affiliate ID
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
sv_SE: Hänvisning %1$s för %2$s registrerad för %3$s (ID: %4$d).

en: Affiliate Discount?
sv_SE: Affiliate-rabatt?

en: If you would like to connect this discount to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
sv_SE: Om du vill koppla denna rabatt till en affiliate anger du namnet på affiliaten.

en: Adjust EDD Commissions
sv_SE: Justera EDD-kommissioner

en: Should AffiliateWP adjust the commission amounts recorded for purchases that include affiliate referrals? This will subtract the referral amount from the base amount used to calculate the commission total.
sv_SE: Bör AffiliateWP justera kommissions-beloppen som registrerats för köp som inkluderar affiliate-hänvisningar? Detta kommer att subtrahera affiliate-beloppet från basbeloppet som används för att beräkna den totala kommissionen.

en: Disable Renewal Referrals
sv_SE: Inaktivera hänvisningar för förnyelse

en: Should AffiliateWP prevent referral commissions from being recorded on renewal purchases with EDD Software Licensing?
sv_SE: Bör AffiliateWP förhindra att hänvisnings-kommission registreras vid förnyelsesköp med EDD-programvarulicens?

en: Disable Referrals on Upgrades
sv_SE: Inaktivera hänvisningar för uppgraderingar

en: Should AffiliateWP prevent referral commissions from being recorded on license upgrade purchases with EDD Software Licensing?
sv_SE: Bör AffiliateWP förhindra att hänvisnings-kommission registreras vid köp av licensuppgradering med EDD-programvarulicens?

en: Affiliate Rates:
sv_SE: Affiliate-satser:

note: translators: EDD singular product label
en: Disable referrals on this %s
sv_SE: Inaktivera hänvisningar på %s

en: These settings will be used to calculate affiliate earnings per-sale. Leave blank to use the site default referral rate.
sv_SE: Dessa inställningar kommer att användas för att beräkna affiliate-intäkter per försäljning. Lämna tomt för att använda webbplatsens standard hänvisningssats.

note: translators: EDD singular category label
en: The referral rate for this %s category.
sv_SE: Hänvisningssatsen för denna %s kategori.

en: Affiliate coupon?
sv_SE: Affiliate-rabattkod?

en: If you would like to connect this coupon to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
sv_SE: Om du vill koppla den här rabattkoden till en affiliate anger du namnet på affiliaten.

en: Referral description
sv_SE: Hänvisningsbeskrivning

en: Select Field
sv_SE: Välj fält

en: Purchase Amount
sv_SE: Köpebelopp

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
sv_SE: AffiliateWP: hänvisning #%1$d för %2$s registrerad för %3$s (ID: %4$d).

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
sv_SE: AffiliateWP: hänvisning #%d för %s registrerad för %s

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s for %3$s rejected
sv_SE: AffiliateWP: hänvisning #%d för %s för %s avvisad

en: Custom Amount
sv_SE: Anpassat belopp

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
sv_SE: Hänvisning %1$s för %2$s registrerad för %3$s

en: Enable affiliate referral creation for this donation form
sv_SE: Aktivera skapande av affiliate-hänvisningar för detta donationsformulär

en: Affiliate Rate
sv_SE: Affiliate-sats

en: This setting will be used to calculate affiliate earnings per-donation. Leave blank to use default affiliate rates.
sv_SE: Den här inställningen kommer att användas för att beräkna affiliate-intäkter per donation. Lämna tomt för att använda standard affiliate-satser.

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
sv_SE: Hänvisning #%1$d för %2$s registrerad för %3$s (ID: %4$d).

en: Referral #%d for %s for %s rejected
sv_SE: Hänvisning #%d för %s för %s avvisad

en: Allow referrals
sv_SE: Tillåt hänvisningar

en: Affiliate Coupon
sv_SE: Affiliate-rabattkod

en: To connect this coupon to an affiliate, enter the username of the affiliate. Anytime this coupon is redeemed, the connected affiliate will receive a referral commission.
sv_SE: För att koppla den här rabattkoden till en affiliate, ange användarnamnet på affiliaten. Varje gång rabattkoden används kommer den kopplade affiliaten få kommission för hänvisningen.

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s
sv_SE: Hänvisning %1$s för %2$s registrerad för %3$s

en: Affiliate Data
sv_SE: Affiliate-data

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d completed
sv_SE: Hänvisning #%d slutförd

en: Referral not created because WooCommerce was used for payment.
sv_SE: Hänvisning skapades inte eftersom WooCommerce användes för betalning.

en: Referral not created because affiliate's own account was used.
sv_SE: Hänvisningar skapades inte eftersom affiliatens eget konto användes.

en: Referral not created due to 0.00 amount.
sv_SE: Hänvisning skapades inte på grund av 0,00 belopp.

note: translators: Referral ID
en: LifterLMS Referral #%d updated successfully.
sv_SE: LifterLMS-hänvisningen #%d uppdaterades.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d created successfully.
sv_SE: Hänvisning #%d skapades.

en: Referral failed to be created.
sv_SE: Hänvisning gick inte att skapa.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d updated successfully.
sv_SE: Hänvisning #%d uppdaterad.

note: translators: Referral ID
en: Pending referral #%d created successfully.
sv_SE: Väntande hänvisning #%d skapad.

en: LifterLMS Referral failed to be created.
sv_SE: LifterLMS-hänvisning kunde inte skapas.

en: Search for an affiliate by username or email.
sv_SE: Sök efter en affiliate med användarnamn eller mejladress.

en: Affiliate Discount
sv_SE: Affiliate-rabatt

en: Connect this coupon with an affiliate.
sv_SE: Koppla den här rabattkoden till en affiliate.

en: Referral Details
sv_SE: Hänvisningsdetaljer

en: Disable Referrals
sv_SE: Inaktivera hänvisningar

note: translators: Product type
en: Check this box to prevent orders for this %s from generating referral commissions for affiliates.
sv_SE: Markera den här rutan för att förhindra att ordrar för denna %s genererar hänvisnings-kommission för affiliates.

note: translators: Product type
en: Enable %s Referral Rate
sv_SE: Aktivera %s hänvisningssats

en: Check this box to enable %s referral rate overrides
sv_SE: Markera den här rutan för att aktivera åsidosättning av hänvisningssatser för %s

note: translators: Product type
en: %s Referral Rate
sv_SE: %s hänvisningssats

note: translators: Product type
en: Enter a referral rate for this %s
sv_SE: Ange en hänvisningssats för denna %s

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d rejected
sv_SE: Hänvisning #%d avvisad

en: Disable referrals on this membership
sv_SE: Inaktivera hänvisningar för detta medlemskap

en: Enable affiliate referral creation for this form?
sv_SE: Aktivera skapande av affiliate-hänvisning för detta formulär?

en: No opt-in platform has been configured. Please configure a platform in settings.
sv_SE: Ingen opt-in-plattform har konfigurerats. Konfigurera en plattform i inställningar.

en: Please enter your email address
sv_SE: Ange din mejladress

en: Please enter a valid email address
sv_SE: Ange en giltig mejladress

en: Pending PayPal referral
sv_SE: Väntande PayPal-hänvisning

en: Affiliate Settings
sv_SE: Affiliate-inställningar

note: translators: Referral rate
en: The membership-level referral rate, such as 20 for 20%%. Affiliate-level referral rates will override this value. If left blank, the site default value of %s will be used.
sv_SE: Medlemsnivå hänvisningssatsen, till exempel 20 för 20%% . Affiliate-nivå hänvisningssatserkommer att åsidosätta detta värde. Om det lämnas tomt används webbplatsens standardvärde på %s.

en: Check to disable per-membership referrals.
sv_SE: Markera för att inaktivera hänvisningar per medlemskap.

en: This rate will be used to calculate affiliate earnings when members register their account with this subscription. Leave blank to use the site default referral rate.
sv_SE: Denna ränta kommer att användas för att beräkna affiliate-intäkter när medlemmar registrerar sitt konto med den här prenumerationen. Lämna tomt för att använda webbplatsens standard hänvisningssats.

en: This rate will be used to calculate affiliate earnings when members subscribe to this level. Leave blank to use the site default referral rate.
sv_SE: Denna sats kommer att användas för att beräkna affiliate-intäkter när medlemmar prenumererar på denna nivå. Lämna tomt för att använda webbplatsens standard hänvisningssats.

en: Disable referrals on this subscription level.
sv_SE: Inaktivera hänvisningar på denna prenumerationsnivå.

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s updated. Amount %2$s recorded for %3$s
sv_SE: Hänvisning %1$s uppdaterad. Belopp %2$s registrerat för %3$s

note: translators: Variation ID
en: (Variation ID %d)
sv_SE: (Variant-ID %d)

en: Configure affiliate rates for this product. These settings will be used to calculate affiliate earnings per-sale.
sv_SE: Konfigurera affiliate-rate för den här produkten. Dessa inställningar kommer att användas för att beräkna affiliate-intäkter per försäljning.

en: Affiliate Rate Type
sv_SE: Affiliate-sats typ

en: Earnings can be based on either a percentage or a flat rate amount.
sv_SE: Intäkterna kan baseras på antingen en procentsats eller ett fast belopp.

en: Leave blank to use default affiliate rates.
sv_SE: Lämna tomt för att använda standard affiliate-satser.

en: Disable referrals
sv_SE: Inaktivera hänvisningar

en: This will prevent this product from generating referral commissions for affiliates.
sv_SE: Detta förhindrar att denna produkt genererar hänvisningskommission för affiliates.

en: Configure affiliate rates for this product variation
sv_SE: Konfigurera affiliate-sats för denna produktvariant

en: Referral rate (optional)
sv_SE: Hänvisningssats (valfritt)

en: Disable referrals for this product variation
sv_SE: Inaktivera hänvisningar för denna produktvariant

en: AffiliateWP settings for the My Account page.
sv_SE: AffiliateWP-inställningar för sidan Mitt konto.

en: Affiliate Area Link
sv_SE: Affiliate-område länk

en: Display a link to the Affiliate Area in the My Account navigation.
sv_SE: Visa en länk till affiliateområdet i navigeringen för Mitt konto.

en: The referral rate for this category.
sv_SE: Hänvisningssatsen för denna kategori.

en: Affiliate Referral
sv_SE: Affiliate-hänvisning

en: Referral type
sv_SE: Hänvisnings-typ

en: These settings will be used to calculate affiliate earnings per-sale. Leave blank to use default affiliate rates.
sv_SE: Dessa inställningar kommer att användas för att beräkna afilliate-intäkter per försäljning. Lämna tomt för att använda standard affiliate-sats.

en: Disable referrals on this product
sv_SE: Inaktivera hänvisningar för den här produkten

en: Manage per-product affiliate rates.
sv_SE: Hantera affiliate-priser per produkt.

en: Total Field
sv_SE: Totalt fält

en: Customer Email
sv_SE: Kundens mejladress

en: Redirecting to Paypal...
sv_SE: Omdirigerar till Paypal...

note: translators: Email address
en: %s is already subscribed to this list.
sv_SE: %s är redan prenumererad på den här listan.

en: ActiveCampaign API URL
sv_SE: ActiveCampaign API-URL

en: Enter your ActiveCampaign API URL.
sv_SE: Ange din ActiveCampaign API-URL.

en: ActiveCampaign API Key
sv_SE: ActiveCampaign API-nyckel

en: Enter your ActiveCampaign API key.
sv_SE: Ange din ActiveCampaign API-nyckel.

en: ActiveCampaign List ID
sv_SE: ActiveCampaign list-ID

en: Enter the ID of the list you wish to subscribe contacts to.
sv_SE: Ange ID för listan du vill prenumerera kontakter på.

en: ConvertKit API Key
sv_SE: ConvertKit API-nyckel

en: Enter your ConvertKit API key.
sv_SE: Ange din ConvertKit API-nyckel.

en: ConvertKit Form ID
sv_SE: ConvertKit formulär-ID

en: Enter the ID of the form you wish to subscribe contacts to.
sv_SE: Ange ID för det formulär du vill prenumerera kontakter på.

en: Mailchimp API Key
sv_SE: MailChimp API-nyckel

en: Enter your Mailchimp API key.
sv_SE: Ange din MailChimp API-nyckel.

en: Mailchimp Audience ID
sv_SE: MailChimp List-ID

en: Enter the ID of the audience you wish to subscribe contacts to.
sv_SE: Ange ID för listan du vill prenumerera kontakter på.

en: Double Opt-In
sv_SE: Dubbel opt-in

en: Should subscribers need to verify their subscription through a double opt-in email?
sv_SE: Skall prenumeranter behöva verifiera sin prenumeration via ett dubbel opt-in mejl?

en: A platform class must be specified.
sv_SE: En plattforms-klass måste anges.

en: A platform file must be specified.
sv_SE: En plattformsfil måste anges.

en: A platform label must be specified.
sv_SE: En plattformsetikett måste anges.

en: US Dollar
sv_SE: US dollar

en: Argentine Peso
sv_SE: Argentinsk peso

en: Australian Dollar
sv_SE: Australiensiska dollar

en: Bangladeshi Taka
sv_SE: Bangladeshiska taka

en: Brazilian Real
sv_SE: Brasiliansk real

en: Bulgarian Lev
sv_SE: Bulgariska lev

en: Canadian Dollar
sv_SE: Kanadensiska dollar

en: Chilean Peso
sv_SE: Chilensk peso

en: Chinese Yuan
sv_SE: Kinesiska yuan

en: Colombian Peso
sv_SE: Colombiansk peso

en: Croatia Kuna
sv_SE: Kroatien kuna

en: Czech Koruna
sv_SE: Tjeckisk koruna

en: Danish Krone
sv_SE: Danska kronor

en: Dominican Peso
sv_SE: Dominikanska peso

en: Egyptian Pound
sv_SE: Egyptiska pund

en: Hong Kong Dollar
sv_SE: Hongkong dollar

en: Hungarian Forint
sv_SE: Ungersk forint

en: Icelandic Krona
sv_SE: Isländska kronor

en: Indonesia Rupiah
sv_SE: Indonesien rupiah

en: Indian Rupee
sv_SE: Indisk rupie

en: Israeli Shekel
sv_SE: Israelisk sikel

en: Iranian Rial
sv_SE: Iranska rial

en: Japanese Yen
sv_SE: Japanska yen

en: Kenyan Shilling
sv_SE: Kenyansk shilling

en: Kazakhstani Tenge
sv_SE: Kazakhstani tenge

en: Lao Kip
sv_SE: Lao kip

en: Malaysian Ringgit
sv_SE: Malaysiska ringgits

en: Mexican Peso
sv_SE: Mexikansk peso

en: Nepali Rupee
sv_SE: Nepalska rupee

en: Nigerian Naira
sv_SE: Nigerianska naira

en: Norwegian Krone
sv_SE: Norska kronor

en: New Zealand Dollar
sv_SE: Nya Zeelands dollar

en: Pakistani Rupee
sv_SE: Pakistansk rupie

en: Paraguayan Guaraní
sv_SE: Paraguaysiska guaraní

en: Philippine Peso
sv_SE: Filippinska pesos

en: Polish Zloty
sv_SE: Polska zloty

en: Pounds Sterling
sv_SE: Brittiska pund

en: Romanian Leu
sv_SE: Rumänska leu

en: Russian Ruble
sv_SE: Rysk rubel

en: Saudi Arabian Riyal
sv_SE: Saudiarabiska riyal

en: Singapore Dollar
sv_SE: Singapore dollar

en: South African Rand
sv_SE: Sydafrikanska rand

en: South Korean Won
sv_SE: Sydkoreanska vann

en: Swedish Krona
sv_SE: Svenska kronor

en: Swiss Franc
sv_SE: Swiss franc

en: Taiwan New Dollar
sv_SE: Taiwan nya dollar

en: Thai Baht
sv_SE: Thailändska baht

en: Tunisian Dinar
sv_SE: Tunisisk dinar

en: Turkish Lira
sv_SE: Turkiska lira

en: United Arab Emirates Dirham
sv_SE: Förenade Arabemiraten Dirham

en: Ukrainian Hryvnia
sv_SE: Ukrainska Hryvnian

en: Vietnamese Dong
sv_SE: Vietnamesiska Dong

en: Email (required)
sv_SE: Mejladress (krävs)

en: First/Full Name
sv_SE: Förnamn/fullständigt namn

en: Referral Count
sv_SE: Hänvisningsräknare

en: Visit Count
sv_SE: Besöksräknare

en: Affiliate ID or Username (required)
sv_SE: Affiliate-ID eller användarnamn (obligatoriskt)

en: Amount (required)
sv_SE: Belopp (obligatoriskt)

en: Affiliate Email
sv_SE: Affiliate mejladress

en: Affiliate Username
sv_SE: Affiliate användarnamn

en: Affiliate First/Full Name
sv_SE: Affiliate förnamn / fullständigt namn

en: Affiliate Last Name
sv_SE: Affiliate efternamn

en: - Ignore this field -
sv_SE: - Ignorera detta fält -

en: - Select field to preview data -
sv_SE: - Välj fält för att förhandsgranska data -

en: United States
sv_SE: Affiliate-status

en: Argentina
sv_SE: Argentinsk peso

en: Australia
sv_SE: Australiensiska dollar

en: Brazil
sv_SE: Brasiliansk real

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgariska lev

en: Hong Kong
sv_SE: Hongkong dollar

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien rupiah

en: Malaysia
sv_SE: Malaysiska ringgits

en: Mexico
sv_SE: Mexikansk peso

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeelands dollar

en: Romania
sv_SE: Rumänska leu

en: Singapore
sv_SE: Singapore dollar

en: Manual Payout
sv_SE: Utbetalning

en: Invalid affiliate account
sv_SE: (Ogiltigt affiliate-ID)

en: Invalid Payouts Service account
sv_SE: Totalt antal utbetalningar

en: No referrals within the specified date range
sv_SE: En hänvisning med ID "%d" har skapats.

en: Affiliate user account deleted
sv_SE: Affiliate-konto inaktiverat

en: We are sorry but your browser is not compatible with this kind of file upload. Please upgrade your browser.
sv_SE: Tyvärr, din webbläsare är inte kompatibel med denna typ av fil. Uppgradera din webbläsare.

en: This field must be mapped for the import to proceed.
sv_SE: Detta fält måste mappas för att importen ska kunna fortsätta.

en: The user you entered does not exist. To create a new user and affiliate, continue filling out the form and click Add User & Affiliate.
sv_SE: Användaren du angav existerar inte. För att skapa en ny användare och affiliate, fortsätt fylla i formuläret och klicka på Lägg till användare och affiliate.

en: No user account is associated with this email address. To create a new user and affiliate, continue filling out the form and click Add User & Affiliate.
sv_SE: Inget användarkonto är kopplat till den här mejladressen. För att skapa en ny användare och affiliate, fortsätt fylla i formuläret och klicka Lägg till användare och affiliate.

en: Add User & Affiliate
sv_SE: Lägg till användare & affiliate

en: You have selected a valid user account and may continue adding this user as an affiliate.
sv_SE: Du har valt ett giltigt användarkonto och kan fortsätta att lägga till den här användaren som en affiliate.

en: An affiliate already exists for this username.
sv_SE: Det finns redan en affiliate för det här användarnamnet.

note: translators: Affiliate username
en: A user already exists for this email address, however they are not currently an affiliate. Their username is %s
sv_SE: En användare finns redan för den här mejladressen, men de är för närvarande inte en affiliate. Deras användarnamn är %s

en: View Affiliate
sv_SE: Visa affiliate

en: Please enter a valid URL for this site
sv_SE: Ange en giltig URL för den här webbplatsen

en: Copy and paste the following:
sv_SE: Kopiera och klistra följande:

en: There are currently no coupon codes to display.
sv_SE: Tyvärr finns det för närvarande inget säljmaterial tillgängligt.

en: Sorry, there are currently no creatives available.
sv_SE: Tyvärr finns det för närvarande inget säljmaterial tillgängligt.

en: Referral Graphs
sv_SE: Hänvisningsgrafer

en: Referral Payouts
sv_SE: Hänvisningsutbetalningar

en: None of your referrals have been paid out yet.
sv_SE: Inga av dina hänvisningar har utbetalats än.

en: You have not made any referrals yet.
sv_SE: Du har inte skapat några hänvisningar än.

en: Profile Settings
sv_SE: Profilinställningar

en: Your Payment Email
sv_SE: Din betalnings-mejladress

en: Notification Settings
sv_SE: Affiliate-inställningar

en: Enable New Referral Notifications
sv_SE: Aktivera aviseringar för nya hänvisningar

en: Save Profile Settings
sv_SE: Spara profilinställningar

en: Commission Rate
sv_SE: Komissionssats

en: Unique Links
sv_SE: Unika länkar

en: None set
sv_SE: Inget satt

en: You have no referrals or visits that included a campaign name.
sv_SE: Du har inga hänvisningar eller besök som inkluderat ett kampanjnamn.

note: translators: Affiliate ID
en: Your affiliate ID is: <strong>%s</strong>
sv_SE: Ditt affiliate-ID är: <strong>%s</strong>

note: translators: Affiliate username
en: Your affiliate username is: <strong>%s</strong>
sv_SE: Ditt affiliate-användarnamn är: <strong>%s</strong>

note: translators: Affiliate referral URL
en: Your referral URL is: <strong>%s</strong>
sv_SE: Din hänvisnings-URL är: <strong>%s</strong>

en: Referral URL Generator
sv_SE: Hänvisnings-URL generator

en: Enter any URL from this website in the form below to generate a referral link!
sv_SE: Ange vilken URL som helst från denna webbplats i formuläret nedan för att generera en hänvisningslänk!

en: Page URL
sv_SE: Sid-URL

en: Campaign Name (optional)
sv_SE: Kampanjnamn (valfritt)

en: Referral URL
sv_SE: Hänvisnings-URL

en: (now copy this referral link and share it anywhere)
sv_SE: (kopiera denna hänvisningslänk och dela den var som helst)

en: Generate URL
sv_SE: Skapa URL

en: Referral URL Visits
sv_SE: Hänvisning-URL besök

en: Column one lists the visit URL in relative format, column two lists the referrer, and column three indicates whether the visit converted into a referral.
sv_SE: Kolumn ett visar besökens URL i relativt format, kolumn två visar hänvisaren och kolumn tre anger om besöket konverteras till en hänvisning.

en: Visit converted: %s
sv_SE: Besöket konverterade: %s

en: You have not received any visits yet.
sv_SE: Du har inte fått några besök än.

en: Your affiliate account is pending approval
sv_SE: Ditt affiliate-konto väntar på godkännande

en: Your affiliate account is not active
sv_SE: Ditt affiliate-konto är inte aktivt

en: Your affiliate account request has been rejected
sv_SE: Din affiliate-ansökan har avvisats

en: Your affiliate profile has been updated
sv_SE: Din affiliate-profil har uppdaterats

en: Log out
sv_SE: Logga ut

en: Log into your account
sv_SE: Logga in på ditt konto

en: Remember Me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Log In
sv_SE: Logga in

en: Lost your password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: To see the Affiliate Area, log in as an existing affiliate, or add your account as an affiliate.
sv_SE: För att se Affiliate-området, logga in som en existerande affiliate eller lägg till ditt konto som affiliate.

en: The affiliate area is available only for registered affiliates.
sv_SE: Affiliate-området är endast tillgängligt för registrerade affiliates.

en: You have subscribed successfully.
sv_SE: Prenumereration lyckades.

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: Add Payout Method
sv_SE: Utbetalningsmetod

en: Payout Settings
sv_SE: Exportera inställningar

en: March
sv_SE: Sök

en: September
sv_SE: Kom ihåg mig

en: December
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Account Type
sv_SE: Kontots mejladress

en: Personal Account
sv_SE: Användarkonton

en: Business Account
sv_SE: Användarkonton

en: Your Business Name
sv_SE: Ditt webbplatsnamn

en: Your First Name
sv_SE: Förnamn

en: Your Last Name
sv_SE: Ditt webbplatsnamn

en: Your Email
sv_SE: Från mejladress

en: Month
sv_SE: Denna månad

en: Year
sv_SE: Detta året

en: Register a new affiliate account
sv_SE: Registrera ett nytt affiliate-konto

en: Payment Email Address
sv_SE: Mejladress för utbetalningar

en: Confirm Password
sv_SE: Bekräfta lösenord

en: Foo Affiliate account banned
sv_SE: Affiliate-konto aktiverat

note: Description of the plugin/theme
en: Affiliate Plugin for WordPress
sv_SE: Affiliate-tillägg för WordPress

[ctx: affiliates]
en: Reports
sv_SE: Rapporter

[ctx: Affiliate ID, affiliate name]
note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Affiliate name
en: ID #%1$d: %1$s
sv_SE: ID #%d: %s

[ctx: admin notice]
en: Dismiss
sv_SE: Avvisa meddelandet

[ctx: Integrations]
en: Dismiss Notice
sv_SE: Avvisa meddelandet

[ctx: License]
en: Dismiss Notice
sv_SE: Avvisa meddelandet

[ctx: Creative ID, creative name]
note: translators: 1: Creative ID, 2: Creative name
en: Creative ID #%1$d: %2$s
sv_SE: Annons-ID #%d: %s

[ctx: Dashboard widget]
en: Earnings
sv_SE: Inkomst

[ctx: Dashboard widget]
en: Referrals
sv_SE: Hänvisningar

[ctx: Conversions column table header]
en: Conversions
sv_SE: Konverteringar

[ctx: Earnings column table header]
en: Earnings
sv_SE: Intäkter

[ctx: Referrals column table header]
en: Referrals
sv_SE: Hänvisningar

[ctx: Visits column table header]
en: Visits
sv_SE: Besök

[ctx: Converted column table header]
en: Converted
sv_SE: Konverterad

[ctx: Amount column table header]
en: Amount
sv_SE: Belopp

[ctx: Description column table header]
en: Description
sv_SE: Beskrivning

[ctx: Actions column table header]
en: Actions
sv_SE: Åtgärder

[ctx: Paid earnings column table header]
en: Paid earnings
sv_SE: Betalade intäkter

[ctx: Paid earnings this month column table header]
en: Paid earnings this month
sv_SE: Betalade intäkter denna månad

[ctx: Paid earnings today column table header]
en: Paid earnings today
sv_SE: Betalade intäkter idag

[ctx: Unpaid referrals column table header]
en: Unpaid referrals
sv_SE: Obetalda hänvisningar

[ctx: Unpaid referrals this month column table header]
en: Unpaid referrals this month
sv_SE: Obetalda hänvisningar denna månaden

[ctx: Unpaid referrals today column table header]
en: Unpaid referrals today
sv_SE: Obetalda hänvisningar idag

[ctx: Unpaid earnings column table header]
en: Unpaid earnings
sv_SE: Obetalda intäkter

[ctx: Unpaid earnings this month]
en: Unpaid earnings this month
sv_SE: Obetalda intäkter denna månad

[ctx: Unpaid earnings today column table header]
en: Unpaid earnings today
sv_SE: Obetalda intäkter idag

[ctx: payouts]
en: All
sv_SE: Alla

[ctx: payouts]
en: Reports
sv_SE: Rapporter

[ctx: payout]
en: Amount
sv_SE: Belopp

[ctx: payout]
en: Date
sv_SE: Datum

[ctx: payout]
en: Paid
sv_SE: Betald

[ctx: payout owner]
en: (none)
sv_SE: (ingen)

[ctx: payout owner ID]
note: translators: Payout owner ID
en: (User ID: %d)
sv_SE: (Avnändar-ID: %d)

[ctx: No payout account]
en: (none)
sv_SE: (ingen)

[ctx: payout method]
en: (none)
sv_SE: (ingen)

[ctx: payout service acccount]
en: (none)
sv_SE: (ingen)

[ctx: payout service invoice link]
en: (none)
sv_SE: (ingen)

[ctx: payout description]
en: (none)
sv_SE: (ingen)

[ctx: visit]
note: translators: 1: Visit date
en: Date: %1$s (%2$s)
sv_SE: Datum: %1$s (%2$s)

[ctx: visit]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: visit]
en: Date
sv_SE: Datum

[ctx: referrals]
en: Reports
sv_SE: Rapporter

[ctx: sales report label]
en: Sales
sv_SE: Försäljning

[ctx: visit not converted]
en: No
sv_SE: Nej

[ctx: visits]
en: Reports
sv_SE: Rapporter

[ctx: date filter]
en: From
sv_SE: Från

[ctx: date filter]
en: To
sv_SE: Till

[ctx: license status]
en: Valid
sv_SE: Giltig

[ctx: license status]
en: Invalid
sv_SE: Ogiltig

[ctx: debug_mode]
en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

[ctx: debug mode]
en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

[ctx: affiliates require approval]
en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

[ctx: affiliates require approval]
en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

[ctx: emails disabled]
en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

[ctx: emails disabled]
en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

[ctx: integrations]
en: None
sv_SE: Ingen

[ctx: show pretty referral URLs]
en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

[ctx: show pretty referral URLs]
en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

[ctx: direct traffic]
en: Direct
sv_SE: Direkt
